Kaya: İlyas Şeker Kocaeli için şimdiye kadar ne yaptın ki!

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Remzi Kaya gündemdeki konulara ilişki basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Remzi Kaya açıklamasında; “ Sayın Şeker, madem herkes çöpünü evinde bertaraf edecekse belediyelere de gerek yok o halde. Hatta size de gerek yok bence” dedi. Kocaeli’nin vekili olarak bilmem kaç yıldır mecliste siniz ne yaptınız Kocaeli için. Herkes kendi vekilliğini de yapabilir, size gerek yok. “ ifadelerini kullandı.

 “BÜYÜKAKIN ESKİ PÜSKÜLERE AÇIKLAMA YAPTIRIYOR”

 Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Büyük Birlik Partisi geçmiş dönem İl Başkanı Serhat Duyar’ın görüşmesinde de değinen Kaya; “Vatandaşa aba altından sopa göstermek, köşeye sıkışınca da tehdit vari konuşmak genlerinizde var galiba. Sayın Tahir Başkan kendini halkı ve kamuoyunu bilgilendirmekte eksik veya yetersiz görmüş olacak ki eski püsküleri makamına çağırıp ne söylemeleri gerektiğini ellerine tutuşturup sokağa salıyor. “ dedi.

“ÇÖP’LE ÇÖP OLMAMAK GEREK”

 Kaya sözlerini; “Tıpkı haber ulaştıran posta güvercinleri gibi bu arkadaşlar da AKP'nin veya Belediye Başkanı'nın basın danışmanı veya basın sözcüleri gibi çıkıp basına, başkan adına açıklamalar yapıyorlar. Yazdığın notu güvercin' in ayağına bağlıyorsun, güvercini sallıyorsun. Sonrası kolay zaten ne söylensin istiyorsan onu konuşuyor güvercinler. Bir de duman ile haberleşme var. Onu da ileride görürüz muhtemelen” dedi. Galiba yeni moda bu. Halbuki biz Tahir Başkan’ı böyle bilmezdik. "Çöp’le çöp olmamak lazım. Kendini kullandırmamak lazım” şeklinde tamamladı.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3612709/kaya-ilyas-seker-kocaeli-icin-simdiye-kadar-ne-yaptin-ki