Başaran 2 yıl sonra ‘Süper’ bileti kaptı

Körfez Esentepe Stadı’nda tarihi bir gün yaşandı. Arslanbey ile B.Başaranspor 1.Küme Futbol Ligi takımları, Süper Lig’e çıkmak için karşı karşıya geldi. Yüksek tempoda oynanan karşılaşmada, her iki takımın taraftarı tribünleri doldurdu

Karşılıklı yakılan meşaleler maça renk kattı. Geniş güvenlik altında oynanan karşılaşmada, maç sonra istenmeyen olaylar yaşandı. Arslanbey taraftarı ile Başaranspor taraftarı arasında arbede yaşandı, araya giren güvenlik güçleri olayları çok daha büyümeden önledi.

ARSANBEY MAÇA GOLLE BAŞLADI

Arslanbey Organize Sanayispor daha diri ve istekli başladı. Nitekim 8’inci dakikanda Oğulcan’ın attığı golle 1-0 öne geçti. Ancak Bekirpaşa Başaranspor, 3 dakika sonra beraberliği, günün flaş ismi Melih yakaladı. Maçın ilk yarısı her iki takımın karşılıklı yakaladığı gol pozisyonlarına rağmen berabere bitti.

MELİH İKİNCİYİ DE ATTI, ARSLANBEY PENALTI KAÇIRDI…

Maçın ikinci yarısında yine Arslanbey ikinci golü ararken, B.Başaranspor ani atakta sol taraftan, günün başarılı golcü futbolcusu Melih’in yine şık golüyle 2-1 öne geçti. Mağlup duruma düşen Arslanbey, beraberlik golü için atak üstüne atak geliştirdi, ancak maç bu skorla sona erdi. Bu arada uzatmanın son anında hakem Abdülbaki Ayyıldız, 90+5’te penaltıyı gösterdi. Arsanbeyli Yavuzhan topu dışarı attı, beraberlik ve uzatma şansı kaçarken, Başaranspor sahada 9 kişiydi. Başaran’da Cihat ve H.Cem Kırmızı kart gördü. Son 10 dakikayı 9 kişiyle oynayan Başaran adeta mucizeye imza attı.

ARSLANBEY ORG SANAYİ: 1-BEKİRPAŞA BAŞARAN: 2

 STAT: Körfez Enentepe (Final Maçı)

HAKEMLER: Abdülbaki Ayyıldız ***, Burak Celep ***, Muhammet Tutak ***

ARSLANBEY ORG SANAYİSPOR: Ertuğrul ***, Eyüp **, Mustafa *** (Utku **), Kenan **, Furkan ** (Hakan **), Oğuz ***, Hikmet ** (Mehmet **), Mertcan **, Oğulcan ***, Yavuz **, Bahadır ***

B.BAŞARANSPOR: Erdoğan ***, H.Cem ***, Yusuf ***, Cihat ***, Kubilay ***, Mustafa ***, Arda ***, Melih ****, Dilaver ***, İdris *** (Burak Adıgüzel **), Şenol ** (Anıl ** (M.Kayra **)

GOLLER: Oğulcan DK.8 (Arslanbey ORG Sanayispor), Melih DK.11,75 (B.Başaranspor)

K.KARTLAR: Cihat DK.90,H.Cem DK.90+4

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3613653/basaran-2-yil-sonra-super-bileti-kapti