Körfez meclis üyelerinin de huzur hakları depremzedelere

Körfez Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Başkan Şener Söğüt başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 9 gündem maddesi görüşüldü. Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesinde konuşan ve Suriye’de hain saldırı sonrası şehit olan askerlerimize rahmet diledi. Öte yandan meclis üyeleri, ortak önerge ile şubat ayı huzur haklarını Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere bağışlama kararı aldı.

“KAMPÜS 6 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAK”

Ardından gündem maddeleri görüşülmeye başlandı. Üniversite binasının altında yer alan ve mülkiyeti Körfez Belediyesi’ne ait olan bazı bölmelerin bedelsiz olarak 10 yıllığına üniversiteye devredilmesi noktasındaki komisyon raporu da görüşüldü. Başkan Söğüt, yeni dönemde 6’ya yakın MYO’nun kampüse geleceğini belirterek, “Bir sonraki dönem de 4 yıllık Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu’nu kazandırmış olacağız. Öğrenci sayımız da 5-6 bin civarında olacak” dedi.

İLİMTEPE BÖLGESİNE LİSE

İlimtepe bölgesine bir lise kazandırılması yönündeki girişimler hakkında da bilgi veren Söğüt, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile görüşme halindeyiz. Biz kendilerine Yarımca-İlimtepe yolundan çıktığınızda solda yapılan futbol sahası olarak planlanan alanı gösterdik, beğendiler. Bu bölgeye TOKİ şimdi 1500 sosyal konut yapılacak ve nüfus ta artacak. Tabi bölgede TOKİ daha sonra da konut yapmaya devam edecek. Öğrenci sayısı azlığı gibi problemler de haliyle ortadan kalkacak. Bizden talepte bulunacaklar biz de tahsisi yapacağız” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3636504/korfez-meclis-uyelerinin-de-huzur-haklari-depremzedelere