Pazar ola !..

Hakan Yağcıoğlu
Hakan Yağcıoğlu

Ne güzel sözcüktür o öyle…

Haydi Pazar ola…

Ahilik geleneğimizden gelir…

Şimdilerde tüm örf, adet, gelenekler unutulmuşken, ülkede tam bir kaka-fonik kültür yaygınlaşırken, hatta dünyada “eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı’ felsefesi hakimken, şimdilerde yaşlılarımız bırakın ‘saygı’ görmeyi, gençlerden dayak yiyip parasını kaptırmamak için korku dolu gözlerde geziyor bu vatanın sokaklarında…

Bu kentte de durum aynıyla vaki !..

HHH

Neyse, bizim en baştaki Pazar Ola sözcüğümüz, gerçek anlamda bu pazar günüyle ilgili. 3.Lig’deki 4 Kocaeli takımımız da bugün sahaya çıkıyor. Son 8 günde 3’ncü maçlarını oynayacak takımlarımız içerisinde Kocaelispor ve Belediye Derince her iki maçlarını da kazanarak göğsümüzü kabartırken, Gölcükspor ve Darıca bir üzdü, bir sevindirdi. Bugün bu dört takımımızdan 2’si deplasmanda, 2’si evinde oynayacak.

HHH

3.Lig 2.Grup’ta 10 puan farkla açık ara lider olan ve 2.Lig’e çıkmasına 9 maç kalan Kocaelispor, Kozan deplasmanında sahaya çıkıyor. Of ve Çekmece maçlarını rahat geçen Yeşil Siyahlılar, gol kaçırma yarışına da katılırken, inşallah bugün egoistlik başımıza belâ açmaz. Egoist oynuyor diye kızdığımız Burak Süleyman bile artık dünyanın en çok asist yapan futbolcusu olma yolunda ilerlerken, bu kez diğerleri bu hastalığa tutuldu. Belediye Derince maçında başlarını yakan bu hastalık, inşallah bugün nüksetmez.

HHH

Aynı gruptaki bir diğer süper ekibimiz Belediye Derince ise, efsane Kocaelisporlu Bülent Baturman yönetiminde 5’te 5 yapmak için iç saha avantajını kullanmak istiyor. Sarı Lacivertliler Derince’deki maçta taraftar desteğini ardına almak istiyor. Bu maç için beraberlik bile sürpriz olur. Derince’ye o kadar güveniyoruz yani.

HHH

3.Lig 3.Grup’taki temsilcilerimizden Gölcükspor ise Gölcük çocuğu Ömer Faruk Uzuner yönetiminde bir galibiyet alırken, geçen hafta Osmaniye’de yenildi. Bugün iç saha avantajını kullanmak istiyor. Uzuner tüm kenti desteğe çağırdı. Gölcüklüler takımına sahip çıkmalı. Çünkü bu takım Trabzon değil Kocaeli’nin takımıdır.

HHH

Ve aynı gruptaki Darıca. Bir âlem takım. Kazanmayı unuttu. Lider olduğu grupta paraşütsüz olarak hızla alt sıralara iniyor. Şakası kalmadı bu işin. Sarı Yeşilliler bugün Nazilli’de sezonun en zor deplasmanına çıkıyor. Kazanması mucize olur ama, bir puan da çok iyi gelir hani.

HHH

Sonuç olarak dört takımımız dan da yenilmemelerini istemek en doğal hakkımız. Kocaelispor ve Derince’nin kredisi var, Gölcük ve Darıca’nın ise kalmadı...

Haydi bakalım Pazar Ola…

Belki elektrikler gider…

Barcelona, Fenerbahçe'yle Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda karşılaşır. İlk maç Kadıköy'dedir. Mücadele hızlı başlar, Barça ilk golü bulur ve daha sonra ardı arkası kesilmez. 2,3,4,5,6,7... İlk yarı 7-0'lık skorla kapanır. İkinci yarıda yedek oyuncularını sürmesine rağmen Barcelona'nın hızı kesilmez. 8,9,10,11,12... Derken Barcelona'lı bir oyuncu, bir FB'liye sorar: -Ne zaman sahadan çekiliyorsunuz?... FB'li cevap verir: -Ne çekilmesi? Sonuna kadar buradayız. Derken goller bütün hızıyla devam eder. 13,14,15... Artık bir kaç dakika kalmıştır maçın bitmesine Barça'lı yine sorar: -Neden çekilmiyorsunuz? En azından hükmen yenik sayılırsınız. FB'li cevap verir: -Sonuna kadar buradayız. Maç biter. Skor 16-0'dır. Barça'lı oyuncu sorar: -Neden sahadan çekilmediniz? FB’li de: -Burası Kadıköy, belli olmaz, belki elektrikler giderdi...

- Kocaeli Gazetesi, Hakan Yağcıoğlu tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/3669503/hakan-yagcioglu/pazar-ola