Ahmet Güntepe: TFF’den ağır yara aldık

Kontenjan konusundaki hassasiyetini de dile getiren Güntepe şu şekilde konuştu: Geçen sezon iyi bir hava yakaladık. Çıkmamak elde değildi. Fakat olmayınca da olmuyor. Bazı hatalar ve eksikler olabiliyor.  Nasip değilmiş diyelim. Artık bu sezona bakacağız. Yeni bir teknik ekip, yeni bir kadro ile yola çıkıyoruz. Geçen sezonki kadrodan kontenjandan dolayı 11 oyuncumuzu göndermek zorunda kaldık. Çok üzüntülüyüz. Onlar bizim kardeşimizdi. Yapacak bir şey yok. Şuan 6 transfer yaptık. İki üç transfer daha yapacağız.

ÇOK MAĞDUR EDİLDİK

TFF’nin kararları gerçekten bize büyük bir yara verdi. Pandemi döneminde doğru dürüst olarak hazırlanamadık. Bir türlü net bir bilgi vermediler. Hatta birinciler ve ikinciler çıktı diye denildi. Bunun yüzünden futbolcularımızı dağıttık. Sonra tekrar “Play-off oynanacak” denildi. Sağlıklı bir karar değildi. Maddi manevi olarak çok mağdur edildik. Antalya’daki play-off maçlarında TFF’den kulüplere bir destek de gelmedi.

POLİGON’A GEÇİYORUZ

Bu yıl da birlik, beraberlik var iyi bir arkadaşlık var. Biz tam bir aile gibiyiz. Geçen seneki başarı da bu yüzden geldi. Evet, büyük paralarımız yok ama samimiyiz. Atış poligonuyla ilgili bir çalışmamız var. Büyükşehir de tesis olarak burasını bize destek veriyor. İşi resmiyete dökmek istiyoruz. Bu ayın sonunda meclis kararı çıkacak. Ondan sonra biraz tadilat işimiz olacak. Bir buçuk iki ay içinde orada olacağız. Alt yapıyı da Derince Belediyesi’ndeki tesislere alacağız.

KOCAELİSPOR’A VERDİK

Kocaelispor bu kentin takımı ayrıca bizim takımımız. Bundan dolayı Yiğitali Bayrak’tan dolayı Kocaelispor’dan para isteme gibi bir lüksümüz olamaz. Yiğitali’yi birçok kulüp bizden istedi. Hatta devre arasında da iyi bir paralar teklif edildi. Bunu açıklamadık. Kocaelispor bizden istemişti. Bizim de paraya ihtiyacımızın olduğu bir zamandı. –Yiğitali için vereceğiniz parayı üçe beşe katlasanız biz size veremeyiz- dedik ve Kocaelispor’a futbolcumuzu verdik.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5129118/ahmet-guntepe-tffden-agir-yara-aldik