Balçık ve Pelitli’de tapu sevinci

İmar uygulamaları kapsamında Balçık ve Pelitli Mahallelerinde tescil işlemleri biten bölgelerin tapularını Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, maliklerine teslim etti. Tapu teslim töreninde konuşan Başkan Büyükgöz, “Göreve geldiğiniz ilk günden itibaren bu konu üzerinde çalışmalarımızı hızla tamamlamayı hedefledik. Pandemi nedeniyle bu süre biraz uzadı. 2021 yılı ortalarında bu konuyu Gebze gündeminden çıkaracağız inşallah” dedi.

TOPLAM 7 BİN TAPU MALİKİ

İmar çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükgöz, “Bugüne kadar birkaç bölge bitirildi. Bugünkü dağıtacağımız tapularla beraber yaklaşık bin 400 hektar yani 14 milyon metrekarelik bir alanda imar uygulaması çalışmasını tamamlamış oluyoruz. Yaklaşık 7 bin tapu malikinin sorunu çözülmüş oluyor. Bu çalışmaların akabinde, yol ve diğer belediyecilik çalışmalarımızı bu bölgelerde başlatacağız” diye konuştu. 

“2 BİN 500 VATANDAŞIMIZIN SORUNU ÇÖZÜLDÜ”

Büyükgöz, “Pandemi döneminde çalışma özverimizden taviz vermeden çalışma arkadaşlarımız sizlere hizmet ediyor. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün burada 350 hektarlık alanın tapusunu dağıtacağız. Tüm hak maliklerini pandemi nedeniyle törenimizde ağırlayamadık, sembolik bir tören düzenledik. Bugün 2 bin 500 vatandaşımızın daha tapu sorunu çözüldü. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5176496/balcik-ve-pelitlide-tapu-sevinci