Mustafa Polat: Ortada hiçbir şey yokken sıkıntı çıkardı

Akşam saatlerinde Belediye Derincespor’da şok bir olay yaşanmış ve Teknik Direktör Uğur Balcıoğlu görevinden istifa etmişti. Pazar günü İzmir’de oynanacak olan 1928 Buca maçı öncesi yaşanan olay ile ilgili olarak Sportif Direktör Mustafa Polat gazetemize sitem dolu açıklamalar yaptı. Polat, kulübün kamp yapacağı otelde yaşanan çok küçük bir nedenden ötürü Balcıoğlu’nun istifa ettiğini belirtti.

POLAT AÇIKLAMA YAPTI

Kamp yaptıkları otele yaklaşık bir buçuk saat geç geldiklerini ve bu nedenle de futbolculardan çantalarını lobide bırakıp yemeğin erken yenmesinin istenmesine karşılık söylemleri ve davranışlarından ötürü Balcıoğlu ile iplerin koptuğunu belirten Polat şu ifadelere yer verdi: Pazar günkü Buca maçına Cuma gününden gittik. Cuma trafiği olduğu için otele 19.00 yerine 20.30 gibi varabildik.

BEN KARAR VERİRİM!

Yemeğe geç kalındığı için futbolculardan çantalarını lobide bırakıp hemen yemeğe geçilmesi istendi. Bunun üzerine Uğur Balcıoğlu “Ben takımın teknik direktörüyüm. Buna ben karar veririm, kimse karışamaz” diye bağırdı. Balcıoğlu’nun gerilimi devam etti. Bunun üzerine isteğin normal olduğunu söyledim. Böyle konuşamayacağını kendisine ilettim.

MANİSA MAÇINDA BÖYLE DEĞİLDİ

Ardından “Ben bırakıyorum” dedi. Ben de “Sana küfür mü etti? Sen nasıl konuşuyorsun? Haddini bileceksin. Bu kulüp sana mı endeksli olacak! Bırakırsan bırak, ne yapayım” dedim. Yani fındık kabuğunu bile doldurmayacak bir konu bir anda nerelere geldi. Bence bunu bilerek yaptı. Bahanesi takımın eksik olmasıydı. Neden Manisa maçında arıza çıkarmadı? Biz adamlık yaptık pazar 7’deki maça Cuma’dan geldik, en iyi şartları sağlamaya çalıştık. Covid vakaları sanki bizi yıpratmadı. Daha önceden de başka şeyler vardı. Er veya geç bu olacaktı.

SINIRLARINI BİLENLERİ TERCİH EDECEĞİZ

Kulübün menfaatleri doğrultusunda yeni hoca işine bakacağız. Yeni hocamızın Kocaeli’den olmasını istiyoruz. Şimdiden mesajlar atılmaya, menajerler tarafından aranmalara başlandık. Bu kulüpte bizimle beraber ağlayacak, yükümüzü taşıyacak, dün farklı konuşup ertesi gün şeklini değiştirmeyecek, kulübe aidiyet hissedecek ve sınırlarını bilerek çalışacak olanları öncelikli tercihler arasına alacağız.

TEK BİR ŞEY DÜŞÜNÜYORUM

24 yıldır futbolun içindeyim. Kurumum olan Derince Belediyesi’ne hiçbir zaman ihanet etmedim ve kurumumun menfaati için elimden geleni yaptım. İlla ki hatalarımız olmuştur ancak doğruluktan hiçbir zaman vazgeçmedim. Bu kadar mücadeleyi yaparken tek bir şey düşünüyorum. 150 bin nüfuslu Derince’nin hakkına girmemek.

ASLA İZİN VERMEM!

Ben de evime giremiyorum. Çocuklarım büyüyor, göremiyorum. Bu konuda vebal altında da kalıyorum. Pandemi döneminde herkes sıkıntı çekti tabii ki. Bizim de neler çektiğimizi bir Allah bir de biz biliriz! Tabii ki bizim de üstümüz var. Onlara bağlıyız. Gelişmelerle ilgili kendilerini bilgilendirdik. Kulübün sportif direktörlüğü görevi yetkililerimiz tarafından şahsıma verildi. Kimsenin Belediye Derincespor’un üzerinde hareket etmesine asla izin vermem! Bu kapıdan giren herkes bunu bilerek hareket edecek! Şu da var. Bu işi yapamadığımı ya da katkı veremeyeceğimi anladığım anda ayrılmasını da çok iyi bilirim!

 

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5534262/mustafa-polat-ortada-hicbir-sey-yokken-sikinti-cikardi