KO-MEK, kadınların en güçlü “kaynağı”

Pandemi döneminde aldığı önlemlerle yeniden eğitimlerine başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, kadın girişimcilere destek vermeyi sürdürüyor. KO-MEK Gaz Altı Mig-Mag Kaynakçılık kursuna katılan üç kadın kursiyer KO-MEK ile geleceklerine en önemli kaynağı yapmanın olanağını yaşıyor. “Kadından kaynakçı mı olur” düşüncesini KO-MEK ile yenen kadın kursiyerler, başarıları ile erkeklerden çok daha iyi birer kaynak ustası olabileceklerinin sinyalini veriyor.

 KO-MEK’LE HAYATA YAPILAN KAYNAK

KO-MEK, Gaz Altı Mig-Mag Kaynakçılık kursu yeni eğitim döneminde diğer branşlar gibi derslerine başladı. Seka Kaynak Atölyesi’nde pandemiye yönelik alınan tedbirlerle başlayan istihdam odaklı eğitimlere vatandaşlar ilgi gösteriyor. Ancak bu kurs, kursiyerleri açısından önemli bir ayrıntı ile göze çarpıyor. Kaynakçılık Kursu’nda erkek kursiyerlerin yanı sıra kadın kursiyerlerin yer alması, kadınların her alanda kendilerine olan güvenlerini bir kez daha ortaya koyuyor. Ayşegül Avcı, Gürcan Kaya ve İzem Şengül Yılmaz, tulumlarını giyerek kaynakçılık alanında tecrübe edinmek için var güçleriyle çalışıyor.

MADEN MÜHENDİSLİĞİ

Gaz Altı Mig-Mag Kaynakçılık kursuna katılan kadın kursiyerlerden Gürcan Kaya, Maden Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi. Kursun kendisi için önemine değinen Kaya, okuduğu bölümden mezun olduktan sonra burada aldığı eğitimin kendisine önemli bir tecrübe kazandıracağına dikkat çekti.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5570154/ko-mek-kadinlarin-en-guclu-kaynagi