Büyükakın, İzmit köylerinin taleplerini not aldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit’in Çubuklubala, Çubuklu Osmaniye, Orhaniye ve Balören köylerini ziyaret etti. Gittiği her köyde 7’den 77’ye herkesin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Büyükakın, verilen hizmetler hakkında bilgi alırken beraberindeki teknik heyete de belirtilen eksikliklerin giderilmesi konusunda talimat verdi. Ziyaretlerde AKP Milletvekili Emine Zeybek (Sarıoğlu), AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay da yer aldı.

“DOĞALGAZ TALEBİNİ ÇÖZECEĞİZ”

İzmit’in köylerine gerçekleştirdiği ziyaretlere Çubuklubala’dan başlayan Büyükakın, burada dile getirilen doğalgaz talebini çözüme kavuşturmak için çalışmaları başlatacaklarını söyledi. Altyapı noktasında eksik kalan ne varsa tamamlayacaklarını da belirten Büyükakın, “Köylerimiz bizim göz bebeğimizdir” şeklinde konuştu.

“TARIM VE HAYVANCILIK HARİTASI”

Kocaeli’de tarım ve hayvancılık konularına da değinen Büyükakın, “Kentimizin her yıl güncellenen tarım ve hayvancılık haritasını hazırladık. Çiftçilerimize ücretsiz olarak yapılan toprak analizlerinin bilgileri kullanılarak, sayısal toprak tekstürü haritasını da hazırlayacağız” dedi. “Şehri yönetirken ortak akılla hareket ediyor, hizmetleri yaparken sahadan gelecek her fikre açığız” diyerek önerileri de aldı.

BALÖREN’DEN YOĞUN İLGİ

Başkan Büyükakın, Balören köyü ziyaretinde kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına kadar vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Balören sakinleriyle tek tek ilgilenen Büyükakın, ilk olarak KöyMuhtarı Ahmet Demir’den hizmetler hakkında bilgi aldı. Balören köyü gençlerinin spor alanı talebine kayıtsız kalmayan ve gerekli çalışmanın yapılması talimatını veren Büyükakın, altyapıdan üst yapıya kadar gereken adımların atılacağını da söyledi.

 

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5595548/buyukakin-izmit-koylerinin-taleplerini-not-aldi