Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü olaya el koyuyor!

Kocaelispor’un da yer aldığı 2. Lig Beyaz Grup’un iddialı takımlarından Sancaktepespor’da maddi kriz sürüyor. Futbolcu grubu ve kulüp yönetimi karşılıklı demeçler verdi. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü “Geliyorum. Oturup konuşacağız, bu işi halledeceğiz” dedi.

15 FUTBOLCU KADRO DIŞI

Sancaktepe'de uzun süredir maddi kriz yaşanıyor. Yaklaşık 4 aydır takıma her hangi bir ödeme yapılamadı. Kimi zaman Covid testleri, kimi zaman da deplasman masraflarını kendi imkanları ile karşıladığı ifade edilen takımda 15 futbolcu yaptıkları ortak açıklama ile mağduriyetlerini dile getirdi. Sancaktepespor Kulübü Başkanı Fatih Kol ise daha sert bir üslupla futbolcu grubuna cevap verirken futbolcuları kadro dışı bıraktı.

GÖZ YUMAMAYIZ

Covid vakaları nedeni ile maçları ertelenen takımın akıbeti sorgulanmaya devam ediyor. Kulübün Azerbaycanlılara satılması gündemdeydi ancak an itibari ile bu durum da gerçekleşmedi. Yaşanan gelişmelerin ardından Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü olaya el koymaya karar verdi. Döğücü’nün "İl dışındayım... Gelince toplantı yapacağız. Nedir ne değildir tartışacağız. Takımın düşmesine göz yumamayız" dediği öğrenildi.

TEKLİFLER YAĞIYOR

Sabrı kalmayan teknik kadro ve futbolcular takımı elinden geldiği kadar ayakta tutmaya çalıştı. Kocaelispor’un eski kaptanı ve futbolcularından Mustafa Çapanoğlu’nun çalıştırdığı Sancaktepe temsilcisi 9 maç sonunda 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 de yenilgi aldı. Takımın toparlanması ve bir bakıma fabrika ayarlarına dönmesi için gereken miktarın en fazla 2.5 milyon olduğu belirtildi. Şimdiden futbolculara ve Çapanoğlu’na teklifler bir bir gelmeye başlarken Sancaktepe ekibinde gözler Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ile yapılacak olan toplantıya çevrildi.

ERDEM ÖVÜÇ

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5848627/sancaktepe-belediye-baskani-dogucu-olaya-el-koyuyor