Güney, İzmit Belediyesi'ndeki kadınların haklarını hatırlattı

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümü olarak kutlanan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güney, mesajında Fatma Kaplan Hürriyet döneminde İzmit Belediyesinde işten çıkarılan kadınları hatırlattı. Açıklamasında Hürriyet’e yüklenen Güney, “Mahkeme tarafından işe iade edilen bu çalışanlara daha fazla mobing uygulamayın. Kadınları incitmeyin” dedi.

EN FAZLA TEMSİL HAKKI AK PARTİDE”

Kadınların toplumun en önemli değeri olduğunu ifade eden Güney açıklamasının devamında kadınları siyaset ve iş dünyasının vazgeçilmezi olduğunu vurguladı. Güney açıklamasının devamında, “Demokrasimiz, kadınların seçme ve seçilme hakkının kazanmasıyla tam manasını bulmuştur. AK Parti olarak bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere, siyasetin her alanında kadınlarımıza daha fazla temsil hakkı tanıyan birinci parti olmakta her zaman gurur duyduk” şeklinde konuştu.

"KADIN MEMURLARA MOBİNG YAPILIYOR"

Güney, İzmit Belediyesi’nde geçen yıl işten atılan sözleşmeli memurlar arasında çok sayıda kadın bulunduğunu da hatırlatarak devam ettiği açıklamasında, kadınlara en büyük haksızlığın İzmit Belediyesi tarafından yapıldığını söyledi. Yılbaşı gecesi, hiçbir uyarı yapılmadan aralarında kadınların da bulunduğu 29 memurun kapı önüne konulduğunu vurgulayan Güney, “Bir yıldır devam eden hukuk mücadelesi sonunda işlerinin başına dönen, yeniden işsiz kalmamak için verilen her görevi ses çıkarmadan kabul eden bu kadın memurlara hala mobing yapıldığını, performansları düşük gösterilmek istendiğini duyuyoruz” dedi.

KADINLARIN HAKLARINI GASP ETMEYİN”

Sözlerinde devam eden Güney, “Bu yılbaşında Mahkeme kararıyla döndükleri işlerine yeniden son vermek için hazırlık yapıldığı bilgisini alıyoruz. Bütün bunların doğru çıkmaması en büyük arzumuzdur. Dünya Kadın Hakları Günü’nde kadınlarımızı daha fazla incitmeyin, haklarını gasp etmeyin çağrısı yapıyoruz” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5853679/guney-izmit-belediyesindeki-kadinlarin-haklarini-hatirlatti