Büyükşehir 2 milyon adet maskeye ne kadar ödedi?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü pandemi döneminde belediye birimlerine ve vatandaşa ücretsiz dağıtılan 3 katlı cerrahi maskeler için ekim ayında ihale alım gerçekleştirmişti. 50’şerlik kutular halinde toplam 40 bin kutu maske ihalesi için; Mavi Beyaz Yeşil renk, 3 katlı ve nefes almaya engellemeyecek kalınlıkta, kolay kulak arkasında geçirebilecek lastik ve tel, tüylenmeme ve CE Belgesi şartı konuldu.

İHALEYİ ANKARALI FİRMA KAZANDI

Toplam 2 milyon adet maske alımı için yapılan ihalede 583 bin 733 TL yaklaşık maliyet hesaplanmıştı. 23 Ekim tarihinde açık ihale usulü yapılan ihaleye 33 firma katılırken bunlardan sadece 27’sinin teklifi geçerli sayıldı. İhalede en yüksek teklif 1 milyon 369 bin TL olurken ihaleyi 353 Bin 200 TL teklif ile Ankaralı Gülümser Elektrik Elektronik Güvenlik Sistemleri Bilgisayar İnşaat Danışmanlık Teknik Hizmetler Şirketi kazandı.

TANESİ 17 KURUŞ

İhaleyi kazanan firma Büyükşehir’in belirlediği tarihten itibaren en geç 10 gün içinde maskeleri teslim etmek zorunda. Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz mayıs ayında aldığı karar ile birlikte cerrahi maskelerin, adedinin KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacağını açıklamıştı. Maksimum 1 liradan satılan maskeleri Büyükşehir Belediyesi tanesini 17.65 kuruştan satın almış oldu.

 

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5856694/buyuksehir-2-milyon-adet-maskeye-ne-kadar-odedi