Koruma Derneği İzmit Belediyesinden şikayetçi oldu

Geçtiğimiz Cuma günü İzmit Yahya Kaptan Mahallesinde bulunan 3 köpeğin İzmit Belediyesi ekipleri tarafından katledilmesi sonrası Kocaeli Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Kocaeli Adliyesine giderek İzmit Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Kocaeli Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ, Başkanı Yardımcısı İlksen Aydın ve gönüllü üye Çiğdem Yetiştiren Kocaeli Adliyesine gelerek suç duyurusunda bulundu. Ardından Başkan Keteneğ adliye önünde konu ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

“ARKAMIZDAN HAİN PLAN YAPILDI”

Öldürülen 3 köpeğin yanı sıra 50 köpeğin de kaybolduğunu açıklayan Ketendağ, “Köpekleri bayıltmak için kullanılan iğneler Bakanlık onayıyla alınıyor. Bu iğneler belli ki başka bir ilaçla temin edilmiş. Bunun incelenmesini istiyoruz müdür görevindeymiş bu bize hayal kırıklığına uğrattı. Müdürün talimatı olmadan böyle bir şey yapılamaz. Özellik sokağa çıkma saati olan 21.00’dan sonra bunlar başladı” dedi.

“ARKAMIZDAN HAİN PLAN YAPILDI”

Öldürülen 3 köpeğin yanı sıra 50 köpeğin de kaybolduğunu açıklayan Ketendağ, “Köpekleri bayıltmak için kullanılan iğneler bakanlık onayıyla alınıyor. Bu iğneler belli ki başka bir ilaçla temin edilmiş. Bunun incelenmesini istiyoruz. Müdür hala görevindeymiş. Bu bizi hayal kırıklığına uğrattı. Müdürün talimatı olmadan böyle bir şey yapılamaz. Buradaki amaç Fatma Hanım’a köpek şikayeti gitmesin diye özellik sokağa çıkma saatlerinde av başlatılmış. Bu olaylar örtbas edilmesin. Gerçek suçluluların arkasında kimse durmasın. Cellatlar cezalandırılsın” dedi.

“BU BİR KATLİAMDIR”

Yaşanan üzücü olayın bir an önce açığa çıkmasını isteyen Ketendağ, “Diğer hayvanların cesetleri nerede? Suçlular bulunmaz ise katil İzmit Belediyesi olacak ve bu böyle devam edecek. Bu ilaçlar yasaklandı. Ben 20 yıldır böyle bir şey ile karşılaşmadım. Biz yaklaşık 3 hafta önce belediye ile görüşme yaptık. Beraber çalışmak için. Bunun yerine yakalama kafesi önerdik. Bunun sözünü aldık biz kapıdan çıkarken arkamızdan hain planla yapıldı. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Gerçekten yüreklerine vicdanlarına sesleniyorum. 50’ye yakın köpek ise ortada yok. Diriler mi ölüler mi bilmiyoruz. Sanki bir kabus yaşıyoruz. Bu bir katliamdır” şeklinde konuştu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5881211/koruma-dernegi-izmit-belediyesinden-sikayetci-oldu