MHP Derince’de su farkındalığı

Gündemde olan kuraklık problemi ile sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Derince İlçe Teşkilatı broşür ve sosyal medyada sosyal sorumluluk çalışması başlattı. Konu ile ilgili MHP Derince İlçe Teşkilatı’ndan yayınladan açıklamada, “Bugün tasarruf yapmaya başlamazsak, yarın tasarruf yapacağımız suyumuz olmayabilir” ifadelerine yer verildi.

EN BÜYÜK VATANSEVERLİK”

MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca su tasarrufu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün duştan bulaşığa tüm alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirme vakti. Bunun önüne geçmek için de hepimize çeşitli görevler düşüyor. Su tasarrufunda bulunularak geleceğimize sahip cıkmak en büyük vatanseverlik ve milli bir görevdir. Su olmadan doğa olmaz.Su hem insan hayatı hem de diğer canlıların hayatı için oldukça önemlidir. Su olmadan canlı yaşamı mümkün olmaz. İnsan susuz kaldığında ancak birkaç gün yaşayabilir” ifadeleri kullanıldı.

ATIK YAĞLAR LAVABOYA DÖKÜLMEMELİR”

Bu derece önemli olan suyun korunması da oldukça önemlidir diyerek sözlerine devam eden Omurca, “Bir gün su kaynaklarımız tükenebilir ve susuz kalabiliriz. Evlerde kullanılan suyu boşa harcamamak da su, tasarrufunun en önemli ilkesidir. Denizleri, su kaynaklarını ve diğer çevresel faktörleri korumak, temiz tutmak gerekmektedir. Ayrıca evlerde kullanıldıktan sonra lavabolara dökülen yağlar da suları kirletmekte ve içilmez hale getirmektedir. Bu nedenle atık yağlar lavaboya dökülmemelidir” şeklinde konuştu.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5888666/mhp-derincede-su-farkindaligi