DEVA MKYK’ya Kocaeli'den iki isim

Ali Babacan’ın genel başkanlığını yürüttüğü DEVA Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yaptı. Kocaeli’den 26 delegenin katıldığı kongrede 50 kişilik MKYK’ya eski bakan Nihat Ergün ve Petrol-İş Sendikası eski Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar yeniden girdi. Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın liderliğindeki DEVA Partisi, 1. Olağan Kongresi'ni dün Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştiriyor. Pandemi koşulları nedeniyle hafta içinde yapılan kongreye sadece parti yöneticileri ve delegeler katılabildi. Pandemi kuralları gereği sınırlı tutulan kongre katılımı, asgari şartlara rağmen coşkulu gerçekleşti.  Kongrede,  Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın açılış konuşmasından sonra oylamaya geçildi.

SİYASETE GİRME NEDENİ

600 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kurultayda konuşan Ali Babacan, “28 Şubat döneminde ODTÜ’de okuyan kız kardeşim başını örttüğü için üç defa okuldan uzaklaştırma cezası aldı. Benim siyasete girmemin nedeni bütün bu yaşananlara karşı bir isyandı. Bir daha kimse bu yasağı getirmeye cüret edemez. Geçmişte ezilenler, başkalarını ezmeye başladı. Ezilmenin ne demek olduğunu ezilen bilir. Ezilmenin ne olduğunu bilen başkasını ezmez.

BORÇ İKİYE KATLADI

Hazine'nin borcu son iki yılda tam ikiye katladı. Yazık günah değil mi? Bu kadar mı kıymetli bu koltuk? Beka beka diyorlar. Bir kişinin bekası bu. Memleketinin bekasını düşünen iki yılda bu borcu böyle katlamaz. Belediyelere tek tek kayyum atıyorlar, derneklere de kayyum atamanın önünü açıyorlar. Utanmasalar siyasi partilere de kayyum atamaya kalkacaklar. Eğitim deyince okul binası, hastane deyince hastane inşaatı geliyor akıllarına. Kafa başka yerde” yorumunda bulundu.

 DEVA PARTİSİ KOCAELİ DELEGELERİ

 Adem Koç, Orhan Sarısüleyman Semih Taşveren, Bilge Banu Bilgin, Hayrettin Karacaer, Sedat Yücel, Görkem Bora Taner, Emre Erhan, Çağrı Çakıcı, Murat Bebek, Zeynep Sudan, Orhan Bozkurt, Ali Çelik, Muhammet Ali Unsur, Mehmet Kemal Memiş, Mehmet Saraç, Abdulkerim Can, Ahmet Tayfun Baltacı, Alican Araç, Alptekin Cevherli, Ayşegül Poyrazoğlu, Batuhan Aykan, Caner Çakır, Emin Birlik, Ensar Emir, Erdinç Işık, Gamze Durmaz, Hatice Şirin, Rahmi Canbaz, Serkan Alpay

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5935036/deva-mkykya-kocaeliden-iki-isim