Koç’tan kurultay değerlendirmesi: “Diğer parti başkanları korkarak geziyor”

9 Mart'ta kurulan DEVA Partisi, seçime girme yeterliliği sağlamak için örgütlenme sürecini tamamladı. Siyasi Partiler Yasası gereği, bir siyasi partinin seçime girebilmesi için 81 ilin en az yarısında örgütlenmesi ve seçimlerden en az 6 ay önce, seçilmiş delegelerle olağan büyük kongresi yapması gerekiyordu. Kısa süre içerisinde birçok il kongresini yapan DEVA Partisi geçtiğimiz gün genel kurultayını gerçekleştirdi. Ali Babacan’ın karşısına genel başkanlık için aday çıkmazken, yeniden güven tazeledi. Babacan, 523 delegenin 515’inin oyunu alarak genel başkanlığa yeniden seçildi. 50 kişilik MKYK’ya eski bakan Nihat Ergün ve Petrol-İş Sendikası eski Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar yeniden listeye girdi.

TÜRKİYE’DE BİRİNCİ OLACAĞIZ”

Kurultay sonrası DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, kurultay değerlendirmesinde bulundu. Başarılı bir kongre süreci geçirdiklerini ifade eden Koç, “Seçimlere girmek için önümüzde bir engel kalmadı. Olası bir erken seçime hazırız. Partide heyecan çok yüksek. Tecrübeleri yol arkadaşlarımız var. Kongrede diğer illerin il başkanları ile görüşme imkanım oldu. Bazıları ile yeni tanıştım. İnancımız yüksek. İktidarın ana omurgasının DEVA olduğunu gördüm. Ankara’da ulaşım için taksiye bindik. Hangi taksici ile konuşsak, DEVA’nın Ankara’da birinci parti olduğunu söyledi. Ankara’da olduğu gibi Türkiye’de de birinci parti olacağız. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

ONLAR YANILACAK BİZ KAZANACAĞIZ”

Yapılan anketlerde partilerini alt sıralarda gösterildiğini ifade eden Koç, “Kimin, nasıl yaptığını bilmediğimiz bu anketlere kimse itibar etmesin. Onlar yanılacak, biz kazanacağız. Vatandaşlarda bıkkınlık var. İktidar bundan sonra ağzıyla kuş tutsa işe yaramaz. Onların devri bitti. Türkiye’de umudun partisi biziz. Bizim partimizi de Türkiye’nin tüm renkleri var. Genel Başkanımız Ali Babacan’ın bugün Türkiye’de giremeyeceği sokak, cadde yok ama diğer parti genel başkanları korkarak geziyor. Çünkü biz Türkiye partisiyiz” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5937984/koctan-kurultay-degerlendirmesi-diger-parti-baskanlari-korkarak-geziyor