Gergerlioğlu, “Niye bana saldırıyorsunuz"

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu bugün partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi. Gergerlioğlu’nun iddiası ile son günlerin en tartışılır iddialarından biri olan çıplak arama ile ilgili açıklamalarda bulunan Gergerlioğlu hakkındaki iddialara sert bir dille cevap verdi. Gergerlioğlu’nun kapsamlı açıklamasına, HDP Kocaeli İl Eş Başkanları Mehmet Selim Akboğa ve Leyla Güven, partililer ve basın mensupları katıldı. Basının kendisi hakkında iftira dolu haberler yaptığını, ama kendisini dinlemeye bile gelmediklerini ifade eden Gergerlioğlu, İçişler Bakanı Süleyman Soylu için de, “ AKP kapatılacağı zaman sabah kalktık dedik ki bu bir yanlıştır. O zaman Soylu, AKP’ye demediğini bırakmıyordu, şimdi ise onların partisinde Bakan olmuş bana, “FETÖCÜ” iftirası atıyor. Ben PKK’lı mıyım? FETÖCÜ’müyüm? bir karar verin” dedi

CEZAEVLERİNDEKİ VAKALAR SAĞLIK SİSTEMİNİ TIKADI”

Koronavirüs salgını ile açıklamasına devam eden Gergelioğlu, “İnsanoğlu virüsle savaşıyor. Başta kahraman gibi gösterilen Sağlık Bakanlığını sonradan vakaları sakladığı öğrenildi. Tükendik bittik ölüyoruz, çığlıkları atıldı. Tüm bunların sebebinde Sağlık Bakanlığının suçu var 300 bin kişinin bulunduğu cezaevlerinde Covid’in ortaya çıkmasıyla sağlık sisteminde büyük sıkıntılar oluştu. Adalet Bakanlığı birçok vakayı açıklamadı. Cezaevindeki mahkum hastaneye kaldırıldı diye haber verdiğim için hakkımda fezleke hazırlandı. Haziran ayından sonra gevşetilen önlemler sonra vaka sayıları hızla arttı, ve şu an yoğun bakımları felç hale geldi” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ ÖLÜYOR”

Ülkedeki kurumların satıldığını ifade eden Gergerlioğlu, “Medya özgürlüğünde 154.sırada olan hukukta 64. Sırada olan, Covidi yönetme de son sıralarda olan bir ülkedeyiz. Adliyedeki personelin bile yargıya güveninin çok düşük olduğunu görüyoruz. İktidarın ihmallerinden dolayı, vatandaşlarımız ölüyor. Sosyal medyadan tweet atanlar tutuklanıyor, içeri alınıyor. Eski eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın AİHM’deki kararında, Demirtaş’ın Kürt meselesini yaptığı siyasetin iktidar tarafından engellendiğini gösterdi. Türkiye’nin yaptığı hukuka aykırıdır dedi. Yine Osman Kavala meselesinde de aynı tahliye edilmedi. Kürt meselesinde anahtar rolü olan partimize büyük bir baskı yapıldı. 10 bin arkadaşımız tutuklandı” şeklinde konuştu

NİYE BANA SALDIRIYORSUNUZ”

TBMM’de en çok soru önergesi veren ilk 3 milletvekilinden biri olduğunu ifade eden Gergerlioğlu, “Adalet Bakanlığının hatalarına karşın 2 bine yakın sor önergesi verdim, bunlardan 4’de birine cevap gelirken hiçbiri için ihmal denilmedi. Adalet değil Zülumat Bakanlığı diyorum İçişleri Bakanlığına da 90 soru önergemiz cevap bulmadı. Çıplak aramayla ilgili bir konuyu gündeme getirdim ardından Türkiye gündemine geldi, çünkü çok haklıydık. Hakkımızda yerel ve ulusal basında iftira ve yalan dolu haberlerle saldırılara başladı. Bazı gazeteciler muhatabı dinlemek için buraya gelmiş değiller, gıyaben haber yapanlar buraya gelip bizi dinlemekten imtina ediyorlar. Niye bana saldırıyorsunuz, ben senin onun insanın hakkını savunmaya çalışıyorum.

KRAL ÇIPLAK DEDİK DİYE İFTİRA ATTILAR”

Sözlerine devam eden Gergerlioğlu, “Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı FETÖ’cüdür bu dedi abuk sabuk laflar etti. Özlem Zengin’de meclisi terörize ediyor dedi. Uşak Emniyet Müdürü bana yalan iftiralarla suç duyurusunda bulunuyor. Uşak Emniyetinin koridor görüntülerini yayınladılar, çıplak arama odada olur koridorda değil. Yalan iftira kampanyaları düzenleniyorlar. Dün BBC’nin yaptığı haber çıplak aramaları göz önüne seren bir haber yaptı. İçişleri Bakanlığının bir müfettiş görevlendirilmesi, olayın araştırılması, kadınların dinlenmesi ve kamuoyuna açıklama yapılması gerekiyordu. O genç hanımlar yalan mı söylüyor? Bize iftira kampanyaları düzenlediler. Bana cezaevlerinden binlerce mektup geliyor. Trol haberleri, yandaş medya alıp haber yaptı. Kral çıplak dedik diye, foylaraı düştü diye bize iftira atmaya başladır” şeklinde konuştu.

ENES KANTER TOPLANTISI”

Gergerlioğlu açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “9 Aralık günü bir insan hakları kuruluşunun yaptığı bir panele zoom üzerinden katıldım. Beni de aradılar, ifade özgürlüğü konusunda bir sunum istediler. Bu panel zomdan canlı olarak sunuluyor. Yarım saate yakın durdum ve ayrıldım. O toplantıda farklı bir kesimden insanlar vardı. Ahmet Nesin, Eren Keskin gibi tanınan isimler vardı. Zaman gazetesi eski yayın yönetmeni vardı, Enes Kanter’de vardı ama aramızda bir sohbet olmadı. Başka birisinin varlığı beni ilgilendirmez. Bana FETÖ’cüsün gizli kapaklı toplantı yapıyorsun diye iftira atıyorlar dediler. Böyle saçma sapan yalanlarla çıplak aramanın üstünü örtmeye çalışıyorlar.

ARTIK KARAR VERİN

Ben Mazlum Der’de başkanken AKP’nin kapatılması zamanında biz sabah çıktık kalktık, dedik ki bu bir yanlıştır. O zaman Soylu, AKP’ye demediğini bırakmıyordu, şimdi gitmiş o partinin bakanı olmuş. Gelmiş bana FETÖ’cü diyor. Biz hep hak eksenli gittik. 17 yıldır Göğüs Cerrahi Uzmanı olarak çalışırken, bana PKK’lı diyerek işimden attılar. PKK’lı mıyım? FETÖ’cü müyüm? Bir karar verin.

YENİ BİR PARTİ İLE GERLİRİZ”

Devlet gücü iktidar gücü istemediği partileri kapatmaya çalışır, Kürt siyasetinde bir çok parti kapatılıp açıldı, nereye varıldı? Milli Görüşün kapatılan partisi şimdi iktidara geldi. Sonuç eski hal devam ediyor. HDP oylarını arttırdı. Kürt meselesinin çözümünde anahtar bir rol haline geldi HDP. Parti kapatabilirler ama yine bir partiyle geri geliriz. Bu devlet bizi kapatmakla hukuktan uzak olduğunu tekrar göstermiş olur.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/5942569/gergerlioglu-niye-bana-saldiriyorsunuz