Akçay: Golü attıktan sonra işimiz kolaylaştı

Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, deplasmanda 3-0 kazanılan Ergene Velimeşe maçında attıkları golden sonra, işlerinin kolaylaştığını belirtti

HER MAÇ FİNAL

Rakiplerin de kayıplar yaşaması ile kazançlı bir haftayı geride bıraktıklarını ifade eden Akçay şu şekilde konuştu: Her müsabaka bizim için yeni bir final, plan, anlayış, strateji, şampiyonluğa uzanacak bir dal gibi. Biz bu şekilde düşünüyoruz. Rakibin şiddetle puana ihtiyacı olması, kapalı bir savunma anlayışı ile oynaması rakibi çözmemiz noktasında bizi uğraştırdı. Golü bulduktan sonraki süreçte işimiz kolaylaştı. Farklı değişikliklerle birlikte daha etkin bir oyun oynayarak rakibimizi mağlup ettik. Rakiplerimizin de kayıp yaşaması iyi oldu.

KOCAELİ’Yİ TEMSİL EDİYORLAR

Yolculuğumuz devam ediyor. Çalışmaya, sonuna kadar kovalamaya devam edeceğiz. Çocuklar da büyük fedakarlıklar yapıyorlar. Umarım Allah’ın takdiri de bizden yana olur. Her oyuncu bize lazım. Tüm oyuncularımızı sevmeli, onları kucaklamalıyız. Eksikleri olacaktır. Eksiklerine rağmen onları değerli kılmak lazım. Onları kulübü ve Kocaeli’yi temsil eden kişiler. Mümkün olduğunca eksiklerini kapatmak lazım. Sporcuları medya üzerinden eleştirmenin çok yararlı olduğunu düşünmüyorum. Çok karakterli bir oyuncu grubumuz var. Sonucu bu oyuncular getirecektir. Bahattin de bu futbolculardan birisidir. Gücü ile golcülüğü ile takımımıza yararlı olacaktır.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6617610/akcay-golu-attiktan-sonra-isimiz-kolaylasti