AKP İzmit'te 12 mahalle başkanı değişti

AKP İzmit’te çeşitli sebeplerle görevlerinden ayrılan 12 mahallede, Mahalle Başkanları ataması yapıldı. Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr.Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen törende konuşan AKP İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, önemli açıklamalar yaptı. Görevi bırakan mahalle başkanlarının da bundan sonra teşkilat çalışmalarında göreceklerini belirten Güney, mahallelere sadece temsilci atamadıklarını, 102 mahallenin hepsinde en az 7 kişilik yönetim kurulları da oluşturduklarını belirtti.

MAHALLE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR

Güney sözlerinin devamında ise,"Ben öncelikle görevi devreden mahalle başkanlarımıza; partimize, davamıza bugüne dek sundukları hizmetler için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 3 dönemdir İzmit İlçe teşkilatında görev yapan ve ilçe başkanlığı öncesi seçim işlerinden sorumlu bir kardeşiniz olmam münasebetiyle zaten bir çok mahalle başkanımız ile çok yakın teşrik-i mesaim oldu. Her birinizin samimi gayretlerini, teşkilatlarımız için özverili çalışmalarınızın şahidiyim. Her birinizden Allah razı olsun.

"PARTİ EN BÜYÜK GÜCÜNÜ TEŞKİLATLARINDAN ALDI"

“AK Parti 2002'den itibaren bir çok seçim zaferine imza atmış bir parti olarak en büyük gücünü teşkilatlarından almıştır. Teşkilatlarımızın da uç beyleri olan ve siyasetin en yoğun ve meşakkatli yapıldığı yerler olan mahalle teşkilatlarımızın bendeki yeri de ayrıdır. Bu anlamda bu dönem Mahalle teşkilatlarımızla daha yoğun çalışacağız. Bu çalışmalarımızda ilk basamak olarak gördüğümüz mahalle yapılanmalarını önemsiyoruz. Asgari 7 kişilik her mahallede yönetim oluşturulması ve ilçe yönetim kurulundaki görevlendirmeler gibi mahalle yönetiminde birimlerine göre görevlendirme yapılmasını istiyoruz.

"BÖYLE İNSANLARDAN OLUŞMASINI İSTİYORUZ"

 Toplantıların düzenli bir şekilde yapılması, mahalle yönetiminin toplantılara katılım sürecinin takibinin sağlanması, Mahalle Yönetiminin Çalıştırılması, Mahalledeki Ak Partimize, davamıza gönül veren, bu davaya dertli insanların bulunmasını çok önemsiyoruz. Bizler nasıl ki Partimiz için davamız, ülkemiz milletimiz için çalışacak insanlar olarak İzmit'te sizleri buluyorsak sizlerinde bu davaya gönlünü vermiş insanları mahallelerinizde bulmanızı ve yönetimlerinizi böyle insanlardan oluşturmanızı istiyoruz.”

"BAŞKANLARIMIZI RAHAT BIRAKMAYACAĞIZ"

“Tabi, görevi devredecek mahalle başkanlarımızı da rahat bırakmayı düşünmüyoruz, sizlerin fikirlerinizi, mahallelerinizdeki tecrübelerinizi önemsiyoruz, görevi devralan mahalle başkanlarımızın da görevi devraldıkları mahalle başkanlarımızla her daim istişare kanallarını açık tutmalarını istiyoruz. Unutmayalım ki, AK Parti 83 milyonun partisidir. Bu nedenle güçlü olması Türkiye’nin güçlü olması demektir. Teşkilatlarımız hamd olsun her daim birlik beraberlik içinde bu duygularla çalışmalarını sürdürüyor. Bizler polemikle, gizli ittifaklarla iş yapan bir parti değiliz. Tam tersine milletimizin içinden gelen, milletimizle bütün olmuş bir partiyiz.”

ATAMA YAPILAN MAHALLELER VE BAŞKANLARI

Yahya Kaptan Mahallesi: Selim Gürses

Kadıköy Mahallesi: Kasım Saraç

Şirintepe Mahallesi: Şerefettin Genç

Karabaş Mahallesi: Rahmi Ender

Hacı Hızır Mahallesi: Mehmet Ergüllü

Malta Mahallesi: Hüseyin Yılman

Akmeşe Atatürk Mahallesi: Recep Aktürk

Akmeşe Sultaniye Mahallesi: Fedai Yıldız

Süleymaniye Mahallesi: Serkan Yaman

Arpalık İhsaniye Mahallesi: Oğuz Kocaoğlu

Dağköy Mahallesi: Necmettin Yişi

Mecidiye Mahallesi: Ali Cömert

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6637754/akp-izmitte-12-mahalle-baskani-degisti