Kocaelispor 14. kez gol yemedi!

Kocaelispor, Sancaktepespor karşısında sahadan 3-0’lık bir galibiyet elde etti. Takım savunmasını iyi yapan, ligin en iyi kalecilerinden birisi Bayram Olgun’a sahip olan yeşil siyahlılar bu sezon gol yemediği maç sayısını 14’e çıkardı.

EN AZ MANİSA, ARDINDAN SARIYER, SONRA BİZ

Bu sezon oynadığı 27 maçta kalesinde sadece 22 gole izin veren Kocaelispor, lider Manisa (18) ve Sarıyer’in (20) ardından grupta en az gol yiyen üçüncü takım. Sezonun ilk yarısındaki Manisa ve Amed maçlarında kalesinden 9 gol çıkaran yeşil siyahlı ekip, kalan 25 maçta sadece 13 gole izin verdi. 52 puanla üçüncü sıradaki Kocaelispor, 3 maçtır da gol yemiyor. 24 Mart Çarşamba günü Amedspor’u konuk edecek olan takımda hedef bu maçı da gol yemeden tamamlamak.

LİGİN EN İYİ KALECİLERİNDEN BİRİSİ

Genç ve başarılı bir kaleci antrenörü olan Murat Onur Dilek’in çalıştırdığı kaleciler, Bayram Olgun, İsmet Yumakoğulları, Doğukan Kaya ve Görkem Tugan çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kritik maçların kritik adamı olan Bayram Olgun, Sancaktepe maçında da 2 önemli kurtarışa imza attı. Kaleci ve savunmanın temel hedefi ise gol yemeden daha fazla maçı geride bırakmak. 27 maçın 14’ünü gol yemeden tamamlayan Kocaelispor’un bu sayıyı artıracağına kesin gözü ile bakılıyor. Sarıyer ve bu sezon 15, Manisa ise 13 maçı gol yemeden tamamladı.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6694126/kocaelispor-14-kez-gol-yemedi