“Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz”

Zorlu Ağrı 1970 Spor deplasmanından 1 puan çıkarmasını bilen Darıca Gençlerbirliği A.Ş’de Teknik Direktör Özcan Sert açıklamalarda bulundu. Maçın değerlendirmesini yapan genç teknik adam, “İlk yarıda yakaladığımız net gol fırsatlarından faydalanamadık. Rakibimizin de 2-3 pozisyonu var. Bizim de ofsayt nedeniyle verilmeyen bir golümüz var. Tartışmaya açık bir karar gibi gözükse de bulunduğum açı nedeniyle benim yorum yapmam doğru değil” dedi

İYİ BİR MAÇ ÇIKARDIK

Sert “Sırf itiraz etmek için itiraz etmeyi doğru bulmuyorum. İkinci yarıda rakibimiz format değişikliğine giderek kalemizde gol arasa da gücün ortaya koyan takımımız, iyi bir maç çıkardı. Bu sonucu iç sahada alsak üzülürdüm. Ancak deplasmanda alınan her puanı önemsiyorum. 1 puan kötü değil” dedi. İskenderun FK, HEASK ve Ağrı deplasmanlarından alınan puanların önemine vurgu yapan Sert, “İskenderun bizim maçtan sonra oynadığı 4 maçı da kazandı. Halide Edip Adıvarspor tam 8 haftadır kaybetmiyor. Aynı şekilde son 4 maçta yenilmeyen ve çıkış trendi yakalayan Ağrı’dan de puan aldık. Bunlar çok önemli. Play-Off yarışında rakiplerimiz birbirleriyle oynayacak. Bu demek oluyor ki iki testiden biri kırılacak. Kağıt üzerinde avantajlı bir fikstüre sahibiz. Ancak maçlar elbette kağıt üzerinde oynanmıyor. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz” şeklinde konuştu.

PLAY-OFF BARAJI 50 PUAN OLUR

Play-Off barajının tahmini 50 puan olacağını belirten Sert, kendilerinin kalan 6 maçta minimum 11 puan alması gerektiğinin altını çizdi. Sert konuşmasını şöşle tamamladı: ” Her takım yoğun bir maç grafiğinden geçiyor. Ağrı’da rotasyonlu kadroyla mücadele ederek bazı oyuncularımızı dinlendirdik. Kadromuz el verdiğince rotasyon yapmak zorundayız. Yorucu bir Ağrı yolculuğunun ardından artık gözümüzü bu haftaki maça çevirdik” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6804987/kendi-gobegimizi-kendimiz-kesecegiz