ODTÜ GV Özel Kocaeli Okullarında 27 Mart dünya tiyatro günü etkinlikleri

Oyuncu Fatih Sevdi ile “Doğaçlama Kukla Gösterisi” söyleşisi ilkokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Söyleşi öncesi gerçekleştirilen atölye çalışmasında öğrenciler Fatih Sevdi’nin kuklası “Pörtlek” ile tanışıp çoraptan göz kukla tasarladı.

İlkokul kademesinde düzenlenen söyleşi doğaçlama kukla oynatımı ve tiyatro üzerine yapılan neşeli bir sohbet havasında öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sonlandı. Etkinliğin ikinci ayağı ortaokul ve lise öğrencileri ile velilerin de katılımıyla keyifli ve dolu dolu bir hafta sonu etkinliğiyle devam etti.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında sezonu kapatan ancak “Perdelerimizi kapatmıyoruz!” sloganıyla web sitesi üzerinden tiyatro severlerle buluşmaya devam eden Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın hazırlayıp sahnelediği “Macbeth” oyunu Dünya Tiyatro Günü kapsamında keyifle izlendi.

Daha sonra “Macbeth” oyununun değerli oyuncuları Seçil Mutlu Oğuz ve Ufuk Aşar ile 2 Nisan 2021 Cuma günü saat 19.30’da bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide oyun yazarı, yönetmen, oyuncu Seçil Mutlu Oğuz ile tiyatro ve sinema oyuncusu Ufuk Aşar, ortaokul ve lise öğrencileri ile velilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Oldukça keyifli geçen söyleşinin sonunda sanatçılar, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

- Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6896234/odtu-gv-ozel-kocaeli-okullarinda-27-mart-dunya-tiyatro-gunu-etkinlikleri