Hürriyet: Halkımızın sağlığı  bizim için çok kıymetli

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kanserle Savaş Haftası ile Dünya Sağlık Günü ve haftası nedeniyle mesaj yayınladı. Pandemi sürecinde sağlığın en kıymetli hazine olduğunun çok daha iyi anlaşıldığına değinen Hürriyet, İzmit Belediyesinin vatandaşın kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırıp, koruyucu ve önleyici sağlık çalışmalarını da aralıksız sürdürdüğünü belirtti. Başkan Hürriyet mesajında şu ifadelere yer verdi: 

HER AÇIDAN SAĞLIKLI OLMAK

“Dünya Sağlık Örgütü’nün kuruluş tarihi olan 7 Nisan her yıl dünya sağlık günü, 7- 14 Nisan ise Sağlık haftası olarak kutlanıyor. Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve bir yılı aşkın süredir hayatımızı, yaşam alışkanlıklarımızı ve standartlarımızı büyük oranda değiştiren pandemiyle birlikte, sağlığımızın her şeyden daha önemli olduğunu anladık. Sağlıklı bireyler sağlıklı toplumu, sağlıklı toplum ise sağlıklı geleceği temin eder. Bu nedenle İzmitli hemşehrilerimizin fiziksel, zihinsel ve ruhsal açıdan sağlıklı olmaları bizim için çok kıymetli. 

VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

İzmit Belediyesi olarak halkımızın sağlığı için hizmet üretiyor, sağlık hizmetlerine erişimlerini kolaylaştırmak için Yeşilova’da sağlık merkezi yapıyor, Alzheimer Yaşam Evi ile bu hastalıkla yaşamak zorunda olan vatandaşlarımıza destek hizmetleri veriyoruz. Özellikle pandemi sürecinde halk sağlığını azami koruyabilmek için kentin dört bir yanında sürekli dezenfekte çalışmaları yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın maskeye erişmekte ve hayatını idame etmekte zorlandığı süreçte sosyal belediyecilik anlayışımızı ortaya koyarak yüz binlerce maske dağıttık. Vatandaşlarımıza desteğimizi eksik etmediğimiz pandemi sürecinin en kısa zamanda bitmesini ve vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu ve güvenli yaşama dönmesini arzu ediyorum. 

KANSERLE BİRLİKTE SAVAŞALIM

Öte yandan bugün halkın kanserden korunma ve mücadele etme konusunda farkındalığını arttırma günü. Çağımızın ölümcül hastalıklarından kanserin tedavisi gelişen teknolojiye paralel olarak ilerleme kat etse de maalesef hem ülkemizde hem de dünyada can almaya devam ediyor. Kentimizde de sık görülen bir hastalık olmasına rağmen sağlıklı yaşamayla önlenebilir ve erken teşhisle hayatlar kurtulabilir. Biz de İzmit Belediyesi olarak kanserle mücadele eden vatandaşlarımıza ve yakınlarına psikolojik destek vermek için kolları sıvadık. 

SAĞLIKÇILARIMIZA TEŞEKKÜR

Fiziksel olarak büyük yıkım yaşatan kanserin ilaçlarından birinin moral olduğunu da bilmekle birlikte psikolojik olarak hastalıkla savaşan vatandaşlarımızın ve ailelerinin kendilerini daha iyi hissetmeleri, hastalıkla mücadele sürecinde nasıl davranmaları gerektiği konusunda da yanlarındayız. İstihdam ettiğimiz psikologlarımızla vatandaşlarımıza kanser hastalığı sürecinde ücretsiz psikolojik destek veriyoruz. Bu vesileyle gecesini gündüzüne katıp çalışan sağlık kahramanlarımıza yürekten teşekkür ediyor, tüm hastalarımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını ve vatandaşlarımızın sağlıklı günler geçirmesini diliyorum.”

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6903607/hurriyet-halkimizin-sagligi-bizim-icin-cok-kiymetli