Aile Hekimleri'nden kritik açıklama “Tam kapanma şart”

Covid-19 vakalarındaki aşırı artış, hastaneleri alarma geçirdi. Yoğunluk nedeniyle hastaneler S.O.S vermeye başladı. Aile hekimliklerinde de aşırı yoğunluğun yaşanması ciddi önlemlerin alınması konularını gündeme getiriyor. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkanı Recep Pehlivan, tam kapanma ya geçilmesi gerektiğini söyledi.

3’ÜNCÜ PİK

Aile Hekimleri Derneği Başkanı Recep Pehlivan, “Sayılar 2 hafta öncesine göre hayli arttı. 2. Pikin üzerinde bir sayıdayız. Artmaya da devam ediyor. Aile hekimleri yorulmuş durumda. Resmen söylenmemiş olsa da üçüncü piki yaşıyoruz.

"BEN GRİBİM DİYORLAR"

Mutasyonlu virüs çok daha çabuk bulaşıyor. Covid şüphesiyle teste gönderdiğimiz hastalar, “Ben gribim bir şeyim yok” diyerek teste gitmiyorlar. Muhtemelen virüslü vatandaşlar aramızda geziyor. Bu dururum sayıların artmasında büyük etken oluyor.

ACA KARANLIK TÜNEL

İş yükümüz çok arttı, bir yandan takipli hastalarımız var, bir uyandan aşılama, bir yandan muayenelere devam ediyoruz. Ucu karanlık bir tünelin içerisindeyiz. Aile hekimleri olarak yıprandık ve yorulduk.

"DOLMUŞLAR DENETLENMİYOR"

Tam kapanmanın bir an önce uygulanması gerektiğini düşünüyoruz. İnsanlar normal hayatlarını yaşıyor ve tedbirlere dikkat etmiyor. Dolmuşlar yine tıka basa dolu ve denetim yapılmıyor. Bu virüsle böyle bahşedemeyiz” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6907737/aile-hekimlerinden-kritik-aciklama-tam-kapanma-sart