Derince’de encümen ve komisyonlar belirlendi

Derince’de komisyon seçimlerinin de gerçekleştiği Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısı Yelken Kafe’de yapıldı. Meclisi Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yönetirken katiplikleri ise Ayşe Şiranün ve Halime Gökdemir üstlendi. 18 gündem maddesinin görüşülerek karar bağlandığı toplantıda yapılan seçimde Meclis Başkanvekilleri Kenan Yalçın ve Ayhan Aksoy; Meclis Katipleri Ayşe Şiranün ve Halime Gökdemir; Encümen Üyeleri ise Halime Gökdemir, Hamza Macit ve Nurhan Baytak oldu. Meclis Toplantısı’nda ayrıca 2020 yılı Denetim Komisyonu raporu okunurken 2020 yılı faaliyet raporu da kabul edildi.

YAŞAMINI YİTİRENLERİN ADI YAŞATILACAK

Mecliste ayrıca merhum meclis üyesi Yasin Özecik’in adının Kardelen Parkı’na, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren AKP Gençlik Kolları Yöneticisi merhum Ali Uğurlu’nun isminin Karadenizliler Parkı’na verilmesi kararlaştırılırken, Yenikent Mahallesi’nin önceki dönem muhtarlarından merhum Mehmet Özdemir’in isminin de Gülçin Sokak’taki parka verilmesi kararlaştırıldı. Meclis’te ayrıca Yenikent Mahallesi Pehlivan Sokak’taki isimsiz çocuk parkına Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adı verilirken, yine Yenikent Mahallesi Nursel Sokak’taki isimsiz çocuk parkına Şehit Polis Fethi Sekin’in isminin verilmesi kararlaştırıldı. 

ENCÜMEN ÜYELERİ BELİRLENDİ

Meclis Başkanvekilleri: Kenan Yalçın ve Ayhan Aksoy

Meclis Katipleri: Ayşe Şiranün ve Halime Gökdemir 

Encümen Üyeleri: Halime Gökdemir, Hamza Macit ve Nurhan Baytak 

İmar Komisyonu Üyeleri: Kenan Yalçın, Ayşe Şiranün, Ayhan Aksoy, Mehmet Turan, Yunus Emre Şimşek 

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri: Züleyha Uslu, Furkan Güngör, Tayfun Tosun, Yusuf Giray ve Mustafa Çalık 

Çeşitli İşler Komisyonu Üyeleri: Kurtuluş Aytekin, Mustafa Morgül, Furkan Güngör, Rıza Özcan Elden ve Yakup Deniz

Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeleri: İbrahim Eren, İmdat Gülcan, Alpaslan Karabeyoğlu, Ali Avcı ve Yılmaz Filiz

Eğitim, Kültür ve Gençlik Spor Komisyonu Üyleri: İsmail Küçük, İbrahim Eren, Ayhan Aksoy, Mehmet Nuri Paşa ve Nurcan Acaroğlu Göktaş

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6908310/derincede-encumen-ve-komisyonlar-belirlendi