Büyükakın'dan Hürriyet'e gönderme! “Fethiye Caddesi’ni yapmazlarsa onu da yaparız”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın 2 yılını değerlendirdiği toplantının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Fethiye Caddesi’nde İzmit Belediyesi ve Büyükşehir arasında aylardır devam eden tartışma ile ilgili Büyükakın, “Biz her türlü ortaklığa, işbirliğine hazırız. Biz yaparız derlerse parasını veririz yaptırırız, yapamıyoruz derlerse biz yaparız. Bizim bir şeyi engellediğimiz yok. Engel aşılırsa işler gelir. Sahada bir araya gelmiyor olabiliriz ama bunu biraz da ilgili ilçe belediye başkanına da sorabilirsiniz” dedi.

“SAÇMA TARTIŞMALAR”

Tekel duvarı ile ilgili olarak da Büyükakın, “Başka belediye yokmuş gibi hep ilgili belediyeyi soruyorsunuz. Benim kafamda bir problem yok. Diğer ilçelere nasıl hizmet ediyorsam, muhalefet-iktidar aynı hassasiyetle yapıyorum. Konuş, konuş icraat yok. İSU’ya yazdılar. Bunun altyapısı ayrı olmaz altyapı-üstyapı birlikte olmalı dedik. Biz eleman da veririz dedik. En son duvar meselesi. Aydınlatmayı vs. kaldırmışlar. Sonra ‘Bizden habersiz’ diyorlar. Biz buna rağmen İzmit’te çalışırız. Gerekirse Fethiye Caddesi’ni yapmazlarsa oraya girer, onu da yaparız. Artık bu şehri saçma tartışmalardan uzak tutun. Ben bu algıyla ilgili çalışmalardan samimi söylüyorum sıkıldım” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6933006/buyukakindan-hurriyete-gonderme-fethiye-caddesini-yapmazlarsa-onu-da-yapariz