Turgay Karslı: Saldırgan bir takımla oynayacağız

Kocaelispor’un 1. Yardımcı Antrenörü Turgay Karslı, Uşakspor’un sahasında saldırgan bir takım olduğunu, bunun bilincinde olarak mücadele edeceklerini ifade etti

KAZANMAMIZ GEREKEN BİR MAÇTI

Karslı zamanın gittikçe daraldığını belirtti ve şu şekilde konuştu: Evimizde son oynadığımız Şanlıurfa maçı atak oynamamız ve kazanmamız gereken bir maçtı. Oyunumuzun savunma tarafını Hekimoğlu maçında çalıştık. Geride kalan bir günlük tepe antrenmanımızda da hücum bölümüne adapte olmaya çalıştık ve bu bilinçle Şanlıurfa maçına çıktık. Düşündüklerimizi yapabildiğimiz kadar yapmaya çalıştık.

DEVRE ARASINDA ARKADAŞLARA SÖYLEDİK

Top bizdeyken bütün oyuncular hücum oyuncusu, savunmadayken de savunma oyuncusudur. Bu süreçte mental olarak aşama kaydedeceğiz. Hekimoğlu maçında bunu ortaya koymuştuk. Urfa maçında belli ki biraz gevşedik ve neticesinde bir gol yedik. Golü erken bulmamız bize güven verdi ama bu güvenin yersiz olduğunu devre arasında arkadaşlara defalarca söyledik. İkinci yarıda istediğimiz tempoyu yakalayamadık.

KURTARIŞTAN DA ÖNEMLİ OLAN

Son anlarda kurtardığımız penaltı ile maçı kazandık. Beni umutlandıran konu Bayram’ın penaltı kurtarması değil. Penaltı vuruşu yapılmadan önce Bayram kendisine, takım arkadaşlarına göstermiş olduğu güven duygusu ve verdiği enerjiydi. Hakeme “Konsantre olmak istiyorum. Bu penaltıyı yemeyeceğim” demesi beni yükseltti. Ben orada penaltıyı kurtaracağına çok inanmıştım. Bir futbolcunun olayı sahiplenmesi ancak bu kadar olabilirdi. Hakkını da verdi. Kendisini tebrik ediyorum. Bize altın değerinde 3 puan kazandırdı.

TÜM PUANLARA TALİBİZ

Kalan tüm maçlarımızdaki tüm puanlara talibiz. Uşakspor maçı da talip olduğumuz 3 puanlık maçlardan birisi. İyi bir takımla oynayacağız. Rakibimiz evinde saldırgan bir takım. Son haftalarda oynadığımız kompakt yapımızı sürdürüp, bu sefer ön tarafa neler katabiliriz, kaçırdığımız pozisyonları nasıl daha iyi değerlendiririz düşüncesi ile hareket edeceğiz.

ÖNCE ARA HEDEF

Hekimoğlu, Erzincan ve Urfa maçları Play-Off için direnme maçlarıydı. Şunu iyi biliyoruz ki hiçbir maçımız rahat geçmeyecek. Bu işte garanti olmaz. Hekimoğlu ve Erzincan maçlarında belli bir veri tabanı oluşturduk. Rakiplerimizin hepsinin bir hedefi var. Kocaelispor olarak öncelikle Play-Off’u düşünüyoruz. Temel hedefimiz ise bir üst lige çıkmak. Ama önce ara hedef.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/6996695/turgay-karsli-saldirgan-bir-takimla-oynayacagiz