Bu maçı oynatmayın

Geçtiğimiz yıl bazı maçları iptal eden, bazı maçları da alelacele oynatıp saçma sapar şampiyonlar çıkaran TFF için, cumartesi günü oynanacak iki takımın amatör kümeye düştüğü Gölcükspor-Arhavispor 3.Lig müsabakasını iptal etmesi, en mantıklı çözüm olarak duruyor

SAHAYA ÇIKMAZLARSA HÜKMEN YENİLGİ VE PARA CEZASI ALACAKLAR

3.Lig 3.Grup’dta garabet bir maç oynanacak. Ligden düşmesi haftalar öncesinde belli olan temsilcimiz Gölcükspor ile Artvin temsilcisi Arhavispor’un maçı tam bir angarya olacak. Kurallar gereği elbette bu maçın oynanması gerekiyor, ama yarından itibaren 17 Mayıs’a kadar tamamen kapanacak Türkiye’de cumartesi günü bu maçın oynanması, birçok sıkıntıyı da beraberinde getirecek.

BOŞUNA MASRAF YAPTIRACAKLAR

Testler yapılacak, konuk takım için yolculuk masrafları yapılacak, ev sahibi takım da organizasyon parası ödeyecek ve maddi imkânsızlıktan inim inim inleyen ve küme düşen bu iki takımı hayli zorlayacak, yine hastalık riskini yükseltecek. Geçen yıl ligi donduran ve şampiyonları ilan eden TFF’nin bu yetkiyi bir kez daha kullanarak, iki takıma da ceza vermeden bu maçı tatil edebileceği belirtiliyor. Takımlar bu kararı kendileri alıp, sahaya çıkmazlarsa, para cezası almaktan çekiniyor.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7022844/bu-maci-oynatmayin