Düşme yine kalksın adalet yerini bulsun

Profesyonel futbol kulüpleri, özellikle de ligden düşen 3. Lig kulüpleri bu sezon ağır şartlar altında maçlarını oynadıklarını belirtti ve bu yıl da düşmenin kaldırılması yönünde ortak bir bilgi yayınladı. 37 yıl sonra küme düşen Gölcükspor da bu bildiriye destek verdi

COVID-19 ÇOK OLUMSUZ ETKİLEDİ

Sayın Vekilim, Türkiye profesyonel futbol liglerinde mücadele eden bir kulüp olarak, dünyayı ve ülkemizi etkisi altınaalan Covid-19 virüsünün hayat şartlarını zora soktuğu gibi spor müsabakalarını da maddi ve manevizorlayıp, imkansız hale getirdiğini sizlerde yasayarak görüyorsunuz. Covid-19 salgın virüsüne rağmen liglerin devam etmesi bazı giderilmesi zor şartlar oluşturmuştur.

HAKEM HATALARI BELİRLEYİCİ OLDU

Pandemi nedeniyle özellikle profesyonel üçüncü liglere tam hazır olmayan BAL (Bölgesel Amatör Lig) kategorilerinden çıkan hakemlerle başlanmış ve devam ettirilmiş, yapılan hakem hataları skora da yansımıştır. Takımımızın ve diğer takımların puan olarak, dolayısıyla lig sıralaması etkilenmiştir. Birçok kulübün birden fazla sporcusu, antrenörü ve çalışanı Covid’e yakalanarak 2-3 boyunca hafta hiçbir antrenman ve müsabakaya katılamayarak lig motivasyonunukaybetmiştir.

HÜKMEN YENİLGİ YAPTIRIMI!

Ayrıca ligin 1. ve 2. yarısındafarklı talimat uygulanması,ilk yarsında belli bir sayı üzerinde çıkan pozitif vakalarda müsabaka ertelenirkenikinci yarısında talimat değişmiş belli bir sayı üzerinde pozitif vaka çıksa dahi müsabakaya katılmak zorunlu hale gelmiş, çıkılmadığı takdirde de -3-0 hükmen mağlup olmak- gibi ağır bir şekilde cezalandırılması durumu oluşturmuş ve bu da haksız sonuçlar doğurmuştur.

MOTİVASYONUMUZU KAYBETTİK

Sayın vekilim… Bunların yanında Mart 2021’de Bölgesel Amatör Lig transfer sezonunun ligin devam ettiği esnada açılması, BAL takımlarının 1 yıldır antrenmansız kalan futbolcu grubuna yönelmektense antrenmanlı, hali hazırda fiziki gücü yerinde olan futbolcu grubu olmasından dolayı bizim gibi maddi güçlükler çeken kulüplerin futbolcularına yapılan transfer teklifleri motivasyonunu sonuna kadar bozmuştu.

FUTBOLCULARIN KAFALARI KARIŞTI

Ligin alt sıralarında bulunan kulüplerin futbolcularına yapılan cazip teklifler 20-30 yas aralığındaki gençlerin akıllarını karıştırmış, kulüplerin önemli futbolcularının kaybedilmesine sebep olmuş, teklif edilip de gitmeyen futbolcularında akıllarında büyük bir soru işareti bırakarak motivasyonu tamamen dağıtmış durumdadır.

SPORDA ADALETİ SAĞLAYALIM

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda sporda adaleti sağlamak için gruplarda düşmenin 1 sezon daha ertelenmesi için TFF yönetim kuruluna gerekli teklifler yapılması için şehrimizin sıkıntılarını dile getiren siz çok kıymetli vekilimizin desteklerini bekliyoruz. Sayın Vekilim unutmayalım ki şehrimizin en büyük birleştirici gücü olan spor branşı futboldur. 

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7027350/dusme-yine-kalksin-adalet-yerini-bulsun