TFF, düşmeyi bu sezon da uygulama !

3.Lig’de küme düşmenin kaldırılması için imza toplanırken, temsilcimiz Gölcükspor’un da durumunu öz önüne alan İYİ Parti yönetimi, küme düşmenin bu sezon da kaldırılmasını istedi

TÜRKAN YAZILI ÖNERİ GETİRDİ

Milletvekili Lütfü Türkkan yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “ Koronavirüs ( COVID-19) salgını tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de uzun zamandır etkisi altına almış, bu salgından bütün sektörler etkilenmiştir. Spor kulüpleri de pandemiden fazlasıyla etkilenmiş, maçlar seyircisiz oynanmaya başlanmış, birçok kulübün birden fazla sporcusu, antrenörü, yöneticisi ve çalışanları virüse yakalanmıştır.

 

ANTRENMANLARA KATILAMADILAR

Bu nedenle sporcular uzun süre antrenmanlara katılamamış, müsabakalarda da mücadele edememiştir. Bu durum özellikle sporcular üzerinde olumsuz etki yaratmış, motivasyonlarını kaybetme noktasına kadar getirmiştir. Kocaeli’nin köklü kulüplerinden Gölcükspor da koronavirüs salgınından etkilenmiş, pandemi başladığından bu yana birçok futbolcu, antrenör ve yönetici virüse yakalanmış, bu durum takımın performansını olumsuz yönde etkilemiştir.

 

37 YILLIK ÖYKÜ BİTTİ

TFF 3. Lig 3. Grup’ta yer alan Gölcük’ün kırmızı siyah renklere sahip takımı, 37 yıldır mücadele ettiği lige veda etmiş ve Bölgesel Amatör Lig’e düşmüş, 9 İl takımı da Gölcükspor ile aynı kaderi paylaşmıştır. Ligin 1.ve 2.yarısında farklı talimat uygulanmış, ilk yarısında belli bir sayı üzerinde çıkan pozitif vakalarda müsabaka ertelenirken, 2.yarısında talimat değişmiş, belli bir sayı üzerinde pozitif vaka çıksa dahi müsabakaya katılmak zorunlu hale gelmiştir. Müsabakaya çıkmayan takım hükmen 3-0 mağlup sayılmış, bu durum da haksız sonuçlar doğurmuştur.

 

DÜŞME YİNE ERTELENSİN

Geçtiğimiz sezon pandemi koşulları nedeniyle alınan ligden düşmenin ertelenmesi kararının 1 sezon daha uygulanması; sporda adaleti sağlamak, pandemi nedeniyle ligden düşme noktasına kadar varan mağduriyetler yaşayan Gölcükspor gibi kulüplerimizin yararına olacak ve tekrar eski başarılı günlerine dönmesi için bir fırsat yaratacaktır.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7052144/tff-dusmeyi-bu-sezon-da-uygulama