İyi bitirelim!

Kocaelispor normal istasyonu noktalıyor. Rakip Gümüşhanespor… Geçtiğimiz hafta deplasmanda oynanan ve son saniye golü ile 3-2 kazanılan Zonguldak maçının ardından Play-Off’u garantileyen yeşil siyahlıların rakibi ve rakibi bugün belli olacak. Gümüşhanespor karşılaşması ise yükselme maçları öncesi prova niteliği taşıyor.

NORMAL SEZON BİTİYOR

Kocaelispor sezonun 36. ve son maçında ligde kalma mücadelesi veren Gümüşhanespor ile karşı karşıya gelecek. Kocaeli Stadı'nda saat 15'te başlayacak olan karşılaşmayı Kahramanmaraş'tan Serkan Gürbüz yönetecek. Maç saatinde sıcaklık yaklaşık 25 derece olacak. Takımda sakat ve cezalı futbolcu yok. Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay bu maçta da kulübedeki yerini alamayacak, sevk ve idare Turgay Karslı’da olacak.

BATUHAN, GÖKHAN VE BURAK DİNLENDİRİLECEK

Kocaelispor'un kısıtlı miktarda rotasyona gideceği tahmin ediliyor. Zonguldak maçında sol ayak bileğine aldığı darbe nedeniyle sakatlanan ve antrenmanlarda tam performans sağlayamayan Gökhan Meral'in dinlendirileceği, onun bölgesinde Musa Nizam’ın yer alacağı düşünülüyor. Başarılı sol stoper Taha Batuhan Yayıkçı’nın ise 11 rotasyonundaki yerini alacağına kesin gözü ile bakılıyor.

VE DİLAVER AYLAR SONRA 11’DE

Öte yandan temposunun ve koordinasyonunun iyice artırılması hedeflenen, yükselme maçlarının kilit adamlarından birisi olacağı düşünülen Tahir Babaoğlu’nun maça 11'de başlama ihtimali çok yüksek. Son haftalardaki mücadeleci görüntüsü ile dikkat çeken Batuhan Er ise dinlendirilebilir. Zonguldak maçının kader adamı Dilaver Güçlü de aylar sonra 11’de forma giyecek. Sol kanadın etkili ismi Burak Süleyman’ın da Batuhan gibi Play-Off maçına saklanacağı öngörülüyor.

İPLER TAKIMLARIN KENDİ ELLERİNDE

Buna göre Kocaelispor'un Bayram, sağ bekte Bahri, sol bekte Musa Nizam, savunma ortasında Numan ve Taha Batuhan, önlerinde Yılmaz ve Murat, sağda Benhur, solda Dilaver, forvete yakın bölgede İrfan ve ileride ise Tahir 11'i ile sahadaki yerini alması bekleniyor. Rakip Gümüşhanespor’un ligde kalması için sahadan 3 puanla ayrılması gerekiyor. Karadeniz ekibi maçını kazanıp Zonguldak, Ergene Velimeşe ve İnegöl’den birisinin puan kaybetmesini bekleyecek. Zonguldak iddiası olmayan Afyon ile karşılaşacak, Velimeşe’nin rakibi Şanlıurfa olacak, İnegöl ise ligden düşen Hacettepe’yi konuk edecek.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7063108/iyi-bitirelim