Çakar: Sicil affı çıkarılsın

Yaklaşık 2 haftadır devam eden tam kapanma dönemi ile ilgili açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, bu dönemde zor günler geçiren esnaflar için sicil affının çıkarılması gerektiğin vurguladı. Esnafın geldiği son duruma dikkat çeken Çakar, “Bu süreçte dükkanını kapatan esnafın her türlü vergi, stopaj, sigorta, kira ve faturalarının devlet tarafından karşılanması taleplerimiz, borç içinde yüzen esnafın krediye rahat ulaşabilmesi için sicil affı çıkarılması CHP'nin devletimize önerilerinin en başında gelmektedir” dedi.

HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

Esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade eden Çakar, “İzmit’in dört bir yanından her gün onlarca esnafın kepenk kapattığı, yüzlerce esnafımızın siftah yapmadan günü bitirdiği bunun yanı sıra bir de borçlarını ödeyemediği, ailesini geçindiremediğini öğreniyoruz. Bayram öncesi İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet esnaflarımızın kayıtlı olduğu oda başkanları ile irtibata geçerek binlerce esnafımıza maddi destek sağlayarak esnafımızın bayrama gülümseyerek girmesine vesile olmuştur. Bu süreçte esnafımızı düşünen İzmit Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“EN KISA SÜREDE GEREKLİ DESTEK SAĞLANMALI”

Sözlerinin devamında Çakar, “AKP İktidarı bugüne kadar esnafın bir tek derdine çare üretmemiştir. Bu kara günde esnafımız çaresiz ve yalnız değildir. Esnafımızın her türlü derdi ve sorunu için CHP vardır. İçinden geçtiğimiz pandemi süreci sosyal devletin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermektedir. Başta esnaflarımız olmak üzere salgının olumsuz etkilediği tüm kesimlere en kısa sürede gerekli destek sunulmalıdır. İktidar, sayın genel başkanımızın, esnaflar için açıkladığı"17 maddelik Esnaf önlemler paketini" dikkate almalıdır. Bu paket dikkate alınarak esnaflarımızın sorunları giderilmelidir. CHP iktidarında sadece İzmit değil Türkiye gülümseyecektir” şeklinde konuştu. nSerhat GÜNEŞ

 

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7076085/cakar-sicil-affi-cikarilsin