Veli Başkurt: Şehir inanıyor ve başarıyı hak ediyor

Kocaelispor Futbol Şube ve Taraftar İlişkileri Sorumlularından Veli Başkurt, Ankara Demirspor ile oynanacak rövanş maçında erken bulunacak golle turu rahat geçeceklerine inandığını belirtti.

BAYRAM HEDİYESİNİ ALACAĞIZ

Sözlerine bayram mesajı ile başlayan Veli Başkurt şu şekilde konuştu: Tüm Kocaeli’ye, Kocaelispor camiasına ve Müslüman alemine hayırlı bayramlar diliyorum. İnanıyorum ki futbolcularımız Ankara Demir’i eleyerek bizlere bayram hediyesi verecek. Tabii sonu güzel olsun inşallah. Sizler de görüyorsunuz. İnanıyoruz. Başkanımız, yönetimimiz, teknik kadromuz, futbolcularımız, taraftarımız ve siz basınımız, hepimiz istiyoruz.

ERKEN GOL BULMAK ÇOK ÖNEMLİ

Başkanımız da rica etti. Negatif hiçbir şey konuşmak bu saatten sonra asla olmaz. Enerjimiz yüksek. Evet, ilk Ankara Demir maçından 2-0,3-0 dönelim istedik. Hatta ilk yarıdaki futbol bize bunu hissettirdi. İkinci yarıda oyunu tutma çabamız, havanın aşırı nemli ve sıcak oluşu bizi olumsuz etkiledi. Buradaki maç için çok rahatım. Bir gol bulduğumuzda sonrası daha kolay olacaktır. İnşallah ilk golü erken buluruz.

TABİİ Kİ ŞAHANE OLUR, AMA?

Muhtemel yarı finalist Erzincan’ı da kolay geçeceğimizi düşünüyorum. Diğer gruptan Sakarya’nın gelmeyeceğine inanıyordum. Ama onlar ilk maçında Van’ı deplasmanda 2-0 yendi. Bence Sakarya istikrarsız bir takım. Sahasında kaybetmemesi gereken puanlar kaybetti. Bunlar genel yorumlar. Kocaelispor olarak kimin geleceği çok önemli değil. Önce şu Ankara Demir maçını atlatalım. Sonrasına bakarız.

FİNAL MAÇI MUTLAKA TARAFTARLA OYNANMALI

Geçen sezon Sakarya yönetimi ile karar aldık. İçeride ve dışarıda dostluk maçı yapacaktık. İlk maç sert geçti. İkinci maç olmadı. Kupa almak bizi sevindirir ama Sakarya’yı yenerek alınacak kupa sevincimizi başka boyutlara taşır. Bu finali tüm Türkiye bekliyor. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse bu finalin taraftarla oynanmasını çok isterim. İnşallah o günleri görür, taraftarımızla birlikte sevinci birlikte yaşarız.

BASINIMIZLA GURUR DUYUYORUM

Ankara’daki maçta bizim basın mensubu arkadaşlarımızla rakip futbolcular arasında diyaloglar yaşadı. Yardımcı hocamız da sordu “Neler oluyor orada. Gazetecilerle mi sıkıntı yaşandı” dedi. Ben de “Bizim basınımızın hepsi sıkı Kocaelispor taraftarı. Hepinize geçmiş olsun. Ben basınımızla da gurur duyuyorum. Hepimiz bu yoldayız ve inanıyorum ki birlikte hep başaracağız.

 

Erdem ÖVÜÇ

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7177875/veli-baskurt-sehir-inaniyor-ve-basariyi-hak-ediyor