Akan: Bükemediğin bileği öpeceksin

Ankara Demirspor Teknik Direktörü Bülent Akan, farklı Kocaelispor yenilgisinin ardından “Bükemediğin bileği öpeceksin” diye konuştu

İLK MAÇTAKİ HAKEM HATALARI ETKEN OLDU

Bülent Akan’ın play-off ilk maçındaki hakem hatalarının ikinci maçın sonucunu etkilediğini belirtti ve şu şekilde konuştu: Bu maç için atanan hakemin üst düzey performans grubundan geldiğini öğrenince ne kadar daha objektif bir yönetimin ve ne kadar daha sentezi kolay bir olay olduğunun farkına vardık. Bizler ve izleyiciler sahada da yanlı bir yönetimin olmadığını gördük. İlk maç özelinde kendi özeleştirilerimizi oyunumuz üzerinden ve hakem kararları üzerinden yapmıştık. Yani ikinci maç bambaşkaydı.

2-1, 3-1 YAPABİLİRDİK

Önce ilk maça, Ankara’daki maça gitmek lazım. Buraya geldiğimde hep hakemleri konuşuyorum. İlk maçta bütün stratejilerin değiştiği bir süreç yaşadık. Verilmeyen penaltı, verilmeyen ikinci sarı kart, tam yüklendiğimiz anlarda hakemin 82.dakikada 3 dakikalık WC muhabbeti… Sonuç olarak buraya 1-1 gelmiş bir Ankara Demirspor var. 3-1, 2-1 galip gelen Ankara Demirspor ikinci maçta farklı bir stratejiyle oynardı.

İLK YARIDA POZİSYONLAR BULDUK

Orada bir şekilde hakem hataları neticeyi ilan etti. Ne hikmetse Kocaeli maçlarını hep hakem hatalarıyla oynuyoruz. Çok şükür ki buradaki son maç temiz. Hakem hatası yok. Sıkıntı yok. Mağlubiyet olabilir. Futbolda bunlar var. Kocaeli çok büyük bir camia. Takdir edilecek işler yapıyorlar. İyi bir yönetimi var ve kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. İlk yarı dengeli bir maç oynadık. Bizim pozisyonlarımız var. Özellikle sağdan getirdiğimiz ataklarda net 2 pozisyonumuz, bir de Bayram’ın çıkardığı şutumuz var.

AÇIK ALAN VERMEK ZORUNDA KALDIK

Golü bulsak farklı bir senaryoyla oynayacaktık. İkinci yarı daha coşkulu ve istekli Kocaelispor gördük. Onların istediği geniş alan oluşmaya başladı. Sebebi de; bize gol lazımdı, biraz daha yüklenmeye başladık. Nitekim 1-0, Batuhan’ın ustaca attığı golle Kocaelispor oyun üstünlüğünü olmasa da skoru lehine çevirdi. Biraz daha kontra atak oyun düzenine döndü. Neticede stoperin sakatlanması, orada hamle yapamaması vs derken tam oyuncu değişikliği yapacağımız sırada 2.golü yedik.

RAKİP NET GALİBİYET ALDI

Böyle maçlar zordur. Kocaeli gibi statlarda, böyle camialara karşı oynadığınız zaman psikolojik oyun üstünlüğünü ele alamazsanız her an geri duruma düşebilirsiniz. Nitekim bunun zafiyetini yaşadık. 2-0’dan sonra çocukların inancı düştü, süre de kısalmıştı. Sonuç 3-0. Kocaelispor için net bir galibiyet. Yapacak bir şey yok. Bükemediğin bileği öpeceksin.

BEDELİ AĞIR OLDU

Çok sıkıntılı süreçler geçirdik. Korona döneminde hepimiz hastalandık. İlk 10 hafta 20 puan toplamışken 10.sıraya kadar geriledik. O dönemde genel müdürümüz, başkanımız, yönetimimiz bizlere inandı. Hedef değiştirdik ve play-off’a kalma hedefi koyduk. Arkamızda durdular. Devre arasında 2-3 oyuncu takviyesi yaptık. Buna karşılık sezon başında Barış Alper’i Keçiören’e, devre arasında Okan Eken Manisa’ya ve Süleyman Güneş Bodrum’a gitti. Bunların da bedeli oldu. 

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7184303/akan-bukemedigin-bilegi-opeceksin