Bekçiler huzuru koruyacaklarına huzuru kaçırıyor

Batman’da polis ve bekçilerin, 15 yaşlarındaki bir çocuğu yere yatırarak tekmelediği görüntüler vatandaşlar tarafından kaydedilmiş, yaşananlar gündeme bomba gibi oturmuştu. Olay gündemdeki sıcaklığını korurken bu sefer de Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlayan siyah-beyazlı taraftarlar bekçiler tarafından darp edildi. Bekçi şiddetine ilişkin açıklamalarda bulunan Gölcük İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, bekçilerin çoğunlukla AKP teşkilatına mensup kişiler tarafından oluştuğunu ve eğitimsiz olduklarını ifade etti.

"HUZURU KORUYACAKLARINA HUZURU KAÇIRIYOR"

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Gölcük İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı şu ifadelere yer verdi: "Bunlar Ak Parti gençlik teşkilatlarından toplama kişilerdir. Ne yazık ki; çoğu eğitimsiz ve tecrübesizdir. Özellikle toplumsal asayiş konusunda hiçbir eğitimi olmayan bu kişiler vatandaşı yere yatırıyor, copluyor. Abartılı hareketlerde bulunarak huzuru koruyacaklarına huzuru kaçırıyorlar.

SARAY BEKÇİLERİ SORUN YARATIYOR

Bekçilik Yasasının 3 Haziran 2020'de hazırlandığını ve yetkilerinin abartıldığını belirten Aynacı," Bekçi teşkilatı Ak Parti rejiminin devamını sağlamak amaçlı kurulmuştur. Toplumun huzurunu koruyan değil, huzurunu kaçıran bu saray bekçileri güven yerine sorun yaratıyorlar”

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7189833/bekciler-huzuru-koruyacaklarina-huzuru-kaciriyor