Pedallar 19 Mayıs için çevrildi

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ilimizdeki bisiklet kulüplerinden bisikletsever ile Akademi Lise öğrencilerinin yanı sıra vatandaşların katılımıyla "19 Mayıs Bisiklet Turu" düzenlendi.  İzmit Kent Meydanı'nda başlaya ve Seka Uçurtma Tepesinde tamamlanan turda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’da pedal çevirdi. Etkinliğe Büyükakın’ın yanı sıra MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

12 KİLOMETRELİK ŞEHİR TURU

İzmit Kent Meydanı'nda verilen start ile şehir merkezinden devam ederek Sekapark Uçurtma Tepesinde biten 12 kilometrelik Bisiklet Turunun güzergahı Rauf Orbay Sokaktan başlayarak Cumhuriyet Caddesi. – Cengiz Topel Caddesi. - Atatürk Bulvarı – Şehit Rafet Karacan Bulvarı- Demokrasi Caddesi - Akkavak Caddesi – Akasyalar Caddesi – Necip Fazıl Caddesi – Gazi Mustafa Kemal Bulvarı – Zincirlikuyu Caddesi – Turan Güneş Caddesi – İnönü Caddesi – Alemdar Caddesi – Hürriyet Caddesi - Ordu Evi istikameti D100 kara yoluna bağlanıp - Fabrika Caddesini takip ederek – Oramiral Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinden Seka Parkta son buldu.

AL BAYRAĞI HİÇBİR ZAMAN İNDİRTMEYECEĞİZ

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sevgili gençler bayrağımızı bu şekilde dalgalandırıp asla yere indirmeyeceğiniz için hepinizin gözlerinizden öpüyorum. 19 Mayıs bir milletin küllerinden doğduğu gündür. O günü unutturmamak için biz buradayız. Bu memleketi ileriye götürmek için buradayız. Bu al bayrağı hiçbir zaman indirtmeyeceğimizi, düşmanlara karşı her zaman dimdik duracağımızı göstermek için buradayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte bu memleketin bağımsızlığı için mücadele eden tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi anmak için buradayız” dedi. 

UNUTURSAK KANIMIZ KURSUN

Sözlerine devam eden Büyükakın, “Bu millet dünya barışının teminatı olan bir millettir. Dünya’ya barış ve kardeşlik getirmek için neler yaptığımızı asla unutmayın. Bizler eğer bugün burada huzur içinde bu bayrağın etrafında toplanabiliyorsak, bunun mimarı başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bir ideal uğruna kendini feda etmekten geri durmamış şehitlerimiz sayesindir. Onları unutursak kanımız kursun. Onların yaktığı meşaleyi her zaman ileri götüreceğiz. Bu milletin teminatı sizlerin kalplerimizde hissettiğimiz bu vatan sevgisidir” şeklinde konuştu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7193042/pedallar-19-mayis-icin-cevrildi