Derince’de sahaların zemini yenileniyor

Kentimizde amatör spora hizmet veren en önemli noktalar arasında yer alan Derince Belediyesi'ne ait spor tesislerinin zeminlerinin yenilenme işlemleri sürüyor<

FİFA STANDARTLARINA UYGUN

Yenikent Mahallesi'nde yer alan Derince Belediye Spor Tesisleri'nde bahar dönemi ile birlikte başlayan zemin yenileme çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. 2020 yılı Aralık ayında tesislerde incelemelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, sahaların zeminlerinin yenileneceğini belirtmişlerdi. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayan çalışmalarla birlikte tesislerde yer alan suni çim ve çim sahanın zeminleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi tarafından FİFA standartlarına uygun olarak yenileniyor.

GENÇLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Bayraktar ve Abbas Bayrak ile tesislere giderek devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Yıllarca amatör spora hizmet eden sahalardaki zemin değişikliğinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Aygün, “Amatör spor kulüplerimize de ev sahipliği yapan suni çim ve çim sahamızın zeminlerini Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yeniliyoruz. Bugün bizler de tesislere gelerek son durumla ilgili bilgi aldık. İlçe gençliğimize ve amatör spor kulüplerimize hayırlı olsun” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7209578/derincede-sahalarin-zemini-yenileniyor