“Bu düzen çürümüştür değiştirelim”

Emek Partisi, mahallelerde siyaset-sermaye-mafya ortaklığına karşı ses yükseltme çağrılarını sürdürdüklerini belirtti. Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, “suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşaları ile gündeme gelen siyaset-sermaye-mafya ortaklığına ilişkin iddiaların araştırılması ve suçluların cezalandırılması için bir süredir çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Emekçi mahallelerinde, semt pazarlarında, işçi duraklarında, fabrika önlerinde aydınlatma faaliyeti sürdüren MEP MYK Üyesi ve Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, "Sömürüye, yolsuzluklara ve mafya düzenine karşı sesimizi yükseltip, 'Bu düzen çürümüştür, değiştirelim' diyerek birlikte harekete geçmek durumundayız" dedi.

"HÜKÜMET YETKİLİLERİ ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR"

"Ülkemiz 20 günü aşkın süredir bir suç örgütü liderinin sermaye-devlet-mafya-çete sarmalında ortaya attığı iddialarla çalkalanıyor" diyen Erkan, "Milletvekili dövdürmekten gazetelerin basılmasına, Uğur Mumcu ve Kutlu Adalı cinayetlerine varıncaya kadar kanlı eylemlerin de itiraf edildiği ve başta uyuşturucu ticareti olmaz üzere bir takım ilişkilerin ifşasının yapıldığı, İçişleri Bakanından Hükümet yetkililerine kadar bir dizi ismin adının geçtiği iddialar karşısında ise başta Erdoğan olmak üzere Hükümet yetkilileri ve yargı üç maymunu oynamakta" dedi.

"EMEKÇİLER GÜCÜYLE TEPKİ VERMELİ"

Suskunluk ve cezasızlık halinin kaygı ve endişeyi beraberinde getirdiğini söyleyen Erkan, "Halka, işçi ve emekçilere karşı işlenmiş suçlar bir bir açığa dökülürken bu suskunluk ve cezasızlık hali bu ve benzer suçların devam edeceği kaygısını ve endişesini de beraberinde getiriyor. Kuşkusuz sermaye-devlet-mafya-çete  sarmalında ortaya atılan bu iddiaların açığa çıkarılması ve suçluların yargı önüne çıkarılmasının teminatı işçi ve emekçilerin bu sürece müdahil olmasıdır. Emekçilerin kendi örgütlü gücüyle bu çürümüş düzene karşı tepkisini ortaya koyması gerekmektedir" diye konuştu.

"BU DÜZEN ÇÜRÜMÜŞTÜR"

Emekçilere birlikte harekete geçme çağrısı yapan Erkan, "Partimiz bu amaçla bir süredir çeşitli emekçi mahallelerinde, semt pazarlarında, işçi duraklarında, fabrika önlerinde bir aydınlatma faaliyeti sürdürüyor. Çağrımız şu yöndedir: Sömürüye, yolsuzluklara ve mafya düzenine karşı sesimizi yükseltelim. Eğer bir sesimizi yükseltmez, tepkimizi göstermezsek iddialara konu olan kişiler yargılanmayacak. Başta İçişleri Bakanı görevinden alınmalıdır. Hızla Mecliste bir araştırma komisyonu kurulmalıdır. Ama bütün bunların teminatının da işçi ve emekçilerin tepkisini birlikte örgütlemesi, sesini birleştirmesinden geçtiğini biliyoruz. Fabrikalarımızda, işyerlerimizde, mahallelerimizde 'Bu düzen çürümüştür, değiştirelim' diyerek birlikte harekete geçmek durumundayız" dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7221036/bu-duzen-curumustur-degistirelim