ADD suç duyurusunda bulundu

Geçtiğimiz günlerde, Ayasofya Camii’nde düzenlenen törende emekli imam olan Mustafa Demirkan’ın Atatürk’ü hedef alan söylemlerinin ardından tepkiler giderek büyüdü. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmit, Derince, Körfez, Gebze, Yahya Kaptan, Gölcük şubeleri de Demirkan hakkında ortak suç duyusunda bulunup ardından basın açıklaması yaptı. Kocaeli Adliyesi önünde gerçekleşen basın açıklamasına şube başkanlarının yanı sıra İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol’da katıldı.

“ATATÜRK TÜRKİYESİ”

Açıklamayı katılımcı şubeler adına okuyan ADD Gebze Şube Başkanı Sezer Nilgün Aydın, “Atatürkçü Düşünce Derneği; demokrasi, laiklik, adalet, hukukun üstünlüğü, üniter devlet yapısı, milli güvenlik, parlamenter sistem konuları başta olmak üzere hassas pek çok hususta görüşlerini milletimizle paylaşmaktadır. Her açıklamamızda ısrarla vurguladığımız gibi Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık nedeni, Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu ifade sırada duygusallığın dışa vurumu değildir. Tarih biliminin gerçeğidir. Ulusal ve uluslararası bütün bilimsel çalışmalarla tespit edildiği üzere, Türkiye Cumhuriyeti "millet” ve "yurttaşlık” kavramlarının vücut bulduğu "Millet Egemenliği”ne dayalıdır. Bunun adı Büyük Türk Devrimi veya Atatürk Devrimi'dir. Türkiye Cumhuriyeti 'ne bu nedenle, Atatürk Türkiyesi denilmektedir.

“YARGIYA HAVALE ETMEKTEYİZ”

Coğrafyamızda, Bin Ladin ve El Bağdadi gibi isimler çıkmıyorsa; bütün çabalara rağmen kardeşlik kazanıyorsa bunun nedeni, milli benliğimizde yer edinmiş bu değerlerimiz ve Atatürk Devrimi'dir. Kendilerini, sözüm ona din adamı olarak ilan edenlerin, tarihimizi bilmedikleri ortadadır. Tarih; nice kin ve nefret kusan sözde din adamlarına tanıklık etmiştir. Ama; anlatılanlar, yazılanlar ve yaşatılanlar sevgi, barış ve kardeşliği savunanlardır... Geçtiğimiz Cuma günü, Ayasofya'da bir eski İmamın, devlet ricalinin gözlerine baka baka sarf etme cüretinde bulunduğu hezeyan dolu sözcükleri, milletimize ve yargıya havale etmekteyiz. Milletimizin tertemiz vicdanı, bu hadsiz söylemleri elbette karşılıksız bırakmayacaktır.

“TÜM YASAL HAKLARI KULLANMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Demokrasimize sahip çıkmak ve Cumhuriyetimizin Anayasada yazılı niteliklerini korumak için mücadelemizi, yasalar çerçevesinde sürdürmekteyiz. Ülkemizde siyasi tanıklığın yaşadığı ve siyasetin sorun  ürettiği açık  bir gerçektir.  Muhalefet partilerini bu tanıklığı açmak için Sine-i Millete dönmek dahil tüm yasal haklarını kullanmaya çağırıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu siyasal, ekonomik, sosyal sorunlarda şikayet edenlere çözümün, Büyük Atatürk’ün manevi liderliğinde ve Atatürkçü Düşünce Sistemi etrafında kenetlenmek olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7248923/add-suc-duyurusunda-bulundu