Kaya, “Fatma Hanım bu şehrin evladı değil mi?”

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, haftalık düzenlediği olan basın toplantısında ülke ve kent gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz müjdesini tebrik ederek konuşmasında başlayan Kaya, Kocaelispor şampiyonluğunu kutlayarak açıklamasını sürdürdü. Sedat Peker’in videolarına değinen Kaya, “Son bir ayda videolar arası çarpık ilişkiler söz konusu. Eğer bu iddiaların yüzde biri bile doğruysa gereği yapılmalı. Bizim gördüğümüz, bu videolar üzerinden devlet hedef alınıyor. Eğer şahısların gerçekten suçlu olmadığı düşünülüyorsa gereği yapılmalıdır” dedi

“AŞILAMA ARTMALI”

Koronavirüs tedbirleri yeni normalleşme kararları hakkında da konuşan Kaya, “Aşılamanın bir an önce artması lazım. Ayrıca esnafa yapılan destekler tam olarak yeterli olmasa bile can suyu oluyor. Bize düşen görev ise zincir marketlerden değil küçük esnaftan alışveriş yapmalıyız. Son dönemde ÖTV çok arttı. Dar gelirli vatandaş ile zenginler arasındaki ÖTV aynı olmamalı. Bunun önüne geçilip gerekli düzenlemeler yapılmalı” şeklinde konuştu.

“KONUŞACAK VARSA ÇIKSIN KONUŞSUN”

İzmit ilçe teşkilatının İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etmesi hakkında konuşan Kaya, “İki hafta önce BBP İzmit İlçe Başkanımız Gökhan Aladağ, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etti. Bu ziyaret bazı eleştiriler aldı. Fatma Hanım bu şehrin bir evladı değil mi? Ayrı bir ırk, dine mi mensup. Çok yakında Fatma Hanım’ı ben de ziyaret edeceğim. Konuşacak birileri varsa çıksın konuşsun” ifadelerini kullandı.

İZMİT MECLİSİNDE MUHSİN YAZICOĞLU TARTIŞMASI

İzmit Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda yaşanan gerginlik hakkında konuşan Başkan Kaya, “İzmit Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şemsiye gibi kullanılması bizi rahatsız etti. Bu konuda cevap verdik. Şemsiye yağmurdan koruduğu gibi güneşten de korur. Sadece köşeye sıkıştığınız zaman Yazıcoğlu’nu anmayınız. İyi günde de anmalısınız. Benim AK Parti Grup Başkan Vekili ile bir sorunum yok” dedi.

“GÜNEY, BBP’NİN OLACAK”

Kaya son olarak, “Pazar günü Afyon’un Güney beldesinde bir belediye başkanlığı seçimi olacak. Mevcut köyün muhtarı BBP’den belediye başkan adayı oldu. Bu konuda bazı bakanların açıklamaları oldu. Güney’i kaybedersek Kudüs düşer şeklinde bazı söylemleri oldu. Bu tip açıklamalar zavallı açıklamalardır. Bu seçimi her parti kaybedip kazanabilirler. Allah’ın izni ile Güney, BBP’nin olacak” ifadelerini kullanarak açıklamasını sonlandırdı.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7260641/kaya-fatma-hanim-bu-sehrin-evladi-degil-mi