Doğa sporcularımızla pek Sevindik

Kocaeli’nin en çalışkan doğa grubu Nicomedia Trekking, sosyal sorumluluk etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Dünya Çevre Günü’nde, Körfez Belediyesi ve MPS Metal Plastik Sanayi AŞ. çalışanları ile el ele veren Nicomedia Trekking, Sevindikli Göleti çevresindeki çöpleri toplayarak doğaya sahip çıktı

ÖRNEK OLDULAR

Çevre temizliği bilincine dikkat çekmek, dünyanın en temel sorunlarından çevre kirliliği konusunda halka farkındalık yaratmak için kolları sıvayan Nicomedia Trekking Doğa Grubu, Dünya Çevre Günü’nde Körfez Belediyesi ve MPS Metal Plastik Sanayi AŞ. çalışanları ile ortak bir etkinlik düzenledi. Körfez İlçe’ye bağlı Sevindikli Göleti çevresindeki çöpleri temizleyen ve bölgeyi pırıl pırıl bir hale getiren doğaseverler örnek oldu.

SIK SIK YAPMALIYIZ

Nicomedia Trekking Doğa Grubu üyeleri, Körfez Belediyesi çevre birimi yetkilileri ve MPS Metal Plastik Sanayi AŞ. çalışanları gün boyu plastik ve metal atıkları toplayarak doğaya sahip çıktı. Küçük yaştaki çocuklar da etkinlikle yer alırken bu tür buluşmaların sadece Dünya Çevre Günü’nde sık sık yapılması gerektiği üzerinde duruldu.

ERDAL GÖREN TEŞEKKÜR ETTİ

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kutluca Mahalle muhtarı ve Körfez Muhtarlar Dernek Başkanı Engin Öztürk’ün katıldığı buluşmada Nicomedia Trekking tarafından katılımcılara yöresel mancarlı pide ikramında bulunuldu. Körfez Belediyesi tarafından çöp poşeti, eldiven ve ekipman temin edilirken, Nicomedia Trekking Kurucu Başkanı Erdal Gören, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve anlamlı etkinlikte kendilerine destek verenler teşekkür etti.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7270346/doga-sporcularimizla-pek-sevindik