Ünlü’den Sancaklı yorumu: “Disiplin kurulundan haberi yoktu”

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü bugün partisinin il binasında haftalık olağan basın toplantısı düzenledi. Ülke ve kent gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Ünlü, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın görevden alınması gündemde olan Karamürsel İlçe Başkanı Çetin Öksüz’e yaptığı ziyareti de yorumladı.

“AKILCI BİR POLİTİKA YÜRÜTÜLMELİ”

Marmara Denizini tehdit eden deniz salyasına değinerek konuşmasında başlayan Ünlü, “ Marmara Denizi’nde Mart ayından itibaren baş gösteren deniz salyası çevre üzerinde bir kez daha derin düşünmemize yol açtı. Bu kaygı verici tablodan her insanımızın üzüntü duyması gayet normaldir. Bu yüzden deniz canlılarının oksijeni tükenmektedir. Bize göre çevre sorunları akılcı bir koruma sürdürülebilir bir politikayla yürütülmelidir. Ülkemizin bütüncül bir şekilde maruz kaldığı tehlikeden kurtarılmalıdır. Marmara Denizi’ne akan derelerin ıslahıyla birlikte yabancı ülkelerden gelen atıklarla ilgili de o ülkelerle iletişime geçilmelidir” dedi.

“ÇEVRE VATAN DEMEKTİR”

Sözlerine devam eden Ünlü, “Bizim milliyetçilik anlayışımızda çevrecilik ana ögelerimizden biridir. Çevre demek vatan demektir. Alınacak tedbirlere samimiyetle destek vereceğimizi, her çalışmanın yanında duracağımızı ifade ediyoruz. 22 maddeli eylem planını destekliyoruz emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Siyasi partilere düşen kimsenin deniz salyasından rant düşünmemesidir. Deniz salyasını yenmek için el birliğine ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır" şeklinde konuştu.

“İL BAŞKANI KAFASINA GÖRE ALDIM DİYEMEZ”

Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Çetin Öksüz’e yaptığı ziyarete değinen Ünlü, “MHP planı programı olan bir teşkilattır. Disiplin kurulları da ayrıca çalışmaktadır. Karamürsel’le ilgili disiplin kurulumuz çalışmasını yürütüyor. Bu partide il başkanı kafasına göre o ilçeyi aldım bunu atadım diyemez. Kurullar çalışmasını tamamlayınca kamuoyuna gereken duyuru yapılacak. Milletvekilimiz Saffet Sancaklı belirli periyotlarla ilçelere ziyaret yapmaktadır. Belli periyotlarla yapılmış ziyaretlerdir. Geçtiğimiz pazartesi 4 ilçeyi ziyaret etmişti. Önümüzdeki pazartesi de 4 ilçeyi ziyaret edecektir. Partinin disiplin kurulundaki çalışmadan haberi olmadan Saffet Sancaklı vekilimiz ziyareti yapmıştır. Söz konusu konuyla bu ziyaretin ilgisi yoktur. Vekilimizin ziyareti rutin teşkilat ziyaretidir” şeklinde konuştu.

“SEDAT PEKER AÇIKLAMASI”

Son günlerde yaptığı açıklamalar ile ülke gündemini sarsan Sedat Peker ile ilgili de konuşan Ünlü, “MHP’nin gündemi çok yoğun MHP’nin mafyalar ile işi olmaz. Bugün onların hakkımızda ne söylediği bizim gündemimizde yok. MHP’nin ne mafyayla ne CİA’yla ne Mossad’la işi yoktur.. Biz devletimize ve bakanlarımıza güveniyoruz. Biz yurt dışına kaçmış bir insanın konuşmaları ile insanları yargılayacak bir parti değiliz” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7271271/unluden-sancakli-yorumu-disiplin-kurulundan-haberi-yoktu