“Ülkemizin insanlarına ihanet edenlerle vedalaşma vakti geldi”

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Sandık gelene kadar ayaktayız' mesajıyla başlattıkları hareket planı hakkında bugün partisinin il binası önünde basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya İl Başkanı Harun Yıldızlı’nın yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İlçe örgütü Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

“ESNAFIMIZ DAHA DA FAZLA BORÇLANDI”

Pandemi ile uzun süredir mücadele edildiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan İl Başkanı Yıldızlı, “İktidar halkın derdine derman olmayan ekonomi paketleri ile vatandaşını yalnız bırakmıştır. Merkez bankasının 128 milyar dolarlık rezervini açıklamayanlar, vatandaşa kemer sıkın deyip lüksünden vazgeçmeyenler, söz konusu esnafa, çiftçiye nitelikli destek vermeye gelince gözleri kör olmuştur. Kobilere nefes kredisi olarak verdikleri kredi, yüksek faiz nedeniyle insanların belini büküyor. Esnafımız en zor zamanlarda hükümetten destek alamadığı gibi daha fazla borçlandırmıştır” ifadelerini kullandı.

“HER GÜN SOKAKTA HER GÜN HALKIN YANINDAYIZ”

Kocaeli İl Örgütü Olarak ilçe ilçe gezip esnafı ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden Yıldızlı, “ CHP’nin il ve ilçe başkanları olarak ‘kafanızı çıkarın esnafın halini hatırını sorun, bir kulak verin’ diyoruz. Onlar vatandaşın dertlerine kulaklarını tıkayıp, ‘mutlu şehir’ diyorlar. Vatandaş mutlu mu, esnaf mutlu mu? Hayır değil. Bugün başka bir vatandaşımızın canına kıydığının haberini yeni aldık. Kocaeli nasıl mutlu olsun?  İktidar vatandaşın parası ile mutlu şehir tabelası asıyor. Vatandaşın parasını bu işlere harcamayın. Kocaeli eksik ve yarım kalmış projeler şehridir. Kocaeli mutlu değil, bizler bu tabloya karşı her gün sokakta her gün halkın yanındayız” dedi.

“ŞEHRİN DAMARLARI KURUYOR”

Kocaeli’de interneti olmayan mahallelerin olduğunu ifade eden Yıldızlı, “Kocaeli’de ‘çocuklar uzaktan eğitime katılamıyor diyoruz.’ Ses yok. ‘İzmit’te, Kartepe’de, Akmeşe’de elektrik yok ‘diyoruz. Esnaf jenaratörünü harcıyor diyoruz.’ Yine ses yok. ‘Hayvancılık bitiyor diyoruz.’ Yine ses yok. ‘Pandemi doğru ve eşitlikçi yönlendirilmiyor. Dermanı kalmamış meslek grupları var’ diyoruz. Yine ses yok. ‘Hava kirliliği, çevre kirliliği su kirliliği şehrin damarlarını kurutuyor diyoruz.’ Yine ses yok.

“KOCAELİLİLER KOCAELİNİN SIKINTILARINI KONUŞACAK”

Yıllardır deniz salyası öldürüyor dedik. Doğal bir olay dediniz. Kendiniz ‘Marmara’yı fosseptik gibi kullandık’ dediniz. Marmara denizinin durumu ortada. Balıkçılar denizini istiyor. Marmara denizini istiyor. Bizler CHP ailesi olarak belediye başkanları ve tüm yönetimimizle birlikte, iktidarın duymadığı sesi hep birlikte tam kadro duyuracağız. Vatandaşın sesine kulak vermek için, halkın iktidarını kurmak için saha çalışmalarımızı, Kocaeli’nin dört bir yanına yayıyoruz. Kocaelililer Kocaeli’nin sıkıntılarını konuşacak” dedi.

“TUZ KOKTU”

Dertlerinin halkın derdine ortak olmak olduğunu vurgulayan Yıldızlı, “Memleketin durumu ortada, artık tuz koktu. Erken seçim artık kaçınılmaz olmuştur. Tüm kadrolarımız ile sokaktayız. Basınımıza sesleniyoruz. Gelin bu ziyaretlerin denetçisi olun. Birlikte esnafın sorunlarını dinleyelim. Ülkemizin tertemiz insanlarına ihanet edenlerle vedalaşma vakti geldi artık. Türkiye hiç olmadığı kadar erken seçime hazır. CHP Kocaeli ailesi olarak biz de hazırız. Sandık gelene kadar ayaktayız. Sandık gelene kadar sokaktayız” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7273975/ulkemizin-insanlarina-ihanet-edenlerle-vedalasma-vakti-geldi