Bunu hep yapın

Özellikle pandemi sürecinde vefalı ve özverili çalışmaları ile gönüllerde taht kuran sağlık çalışanları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin anlamlı organizasyonu ile unutulmadı. Yoğun emek ve fedakarlıklarda bulunan sağlıkçılara motivasyon amaçlı futbol etkinliği düzenlendi

BÜYÜKAKIN’IN EV SAHİPLİĞİNDE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından ilki geçen yıl yapılan etkinliğin ikincisi eski adı Vinsan olan, Sanayi Mahallesi Doğal Çim Futbol Sahası’nda düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın ev sahipliğindeki etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, MHK Eski Başkanı Üst Klasman Gözlemcisi Mustafa Çulcu, Büyükşehir belediyesi daire başkanları, protokol üyeleri ve sağlık çalışanları katıldı.

ŞİFA VEREN ELE VEFA

“Şifa Veren Ele Vefa”adı verilen futbol şöleninde protokol üyeleri ve sağlık çalışanları ile ilimizi gittiği her organizasyonda başarı ile temsil eden, Kocaelispor’un eski futbolcularının da yer aldığı Kocaelispor Master takımı gösteri maçı yaptı. Kadın hakemlerimiz İlayda Nihal Çetiner, Derya Şanlıtürk ve Melisa Yağbasan hakem üçlüsünün yönettiği maç centilmence geçti. 6-6 sona eren mücadelede 3 penaltı kurtaran Muhammet Yurt’un kırmızı, saha dışına izinsiz çıkan KASKF Başkanı Murat Aydın’ın da sarıkart görmesi günün renkli kareleri arsındaki yerini aldı. Maçın ilk golü Tahir Büyükakın’dan gelirken, Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım’ın yüksek temposu ve attığı gol de hayli dikkat çekti.

ONLARIN HAKKI ÖDENMEZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın sağlık çalışanlarının azimli çalışmaları ve çektikleri cefaların farkında olduklarını, onlara biraz olsun moral vermelerinin kendileri için önemli arz ettiğini belirtti. İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan aşılama hızının artması ile birlikte halkın maskelerden kısa bir süre içinde kurtulacağını ifade ederken, sağlık çalışanları da duyarlılıklarından ötürü Başkan Büyükakın ile etkinlikte emek sarf eden herkese teşekkür etti.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7279399/bunu-hep-yapin