Ali Sağlık’ın oğlu yine İSU’da!

İSU Mayıs ayı genel kurulunda Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Grup Başkanvekili Engin Taşdemir tarafından gündeme getirilen, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın sorusuyla teyit edilen İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın oğlu Oğuz Sağlık’ın İSU’da üst düzey bir konumda memur olarak işe alınması tartışmalara neden olmuştu. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan vasıtasıyla özel kalem kadrosundan memur yaptırılan Oğuz Sağlık, daha sonra ise İSU’da üst düzey bir konumda memur olarak işe başlamıştı.

OĞLU İSTİFA EDECEK”

İddiaları soran Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Ali Sağlık’ın kabul etmesi üzerine ‘Yazıklar olsun’ diyerek tepkisini dile getirirken Oğuz Sağlık olaydan birkaç gün sonra görevinden istifa etti. Ali Sağlık’ın görevden alınması beklentisiyle ilgili ise Büyükakın, “Genel müdürün istifasını istemek ise çok ağır bir ceza olurdu. Onun yerine etik olmayan durumu ortadan kaldırılarak hatayı düzeltmeye karar verdim. Genel müdürümüz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görevine devam edecek. Ama etik olmayan bir şekilde devlet memuru yapılan oğlu görevinden istifa edecek” ifadelerinde bulundu.

HUKUK SERVİSİNDE

İstifanın ardından Oğuz Sağlık’ın İSU’dan uzaklaşması beklenirken iddialara göre Oğuz Sağlık İSU’nun hukuk servisinde sözleşmeli memur olarak çalışmaya başladı. Bu durum şaşkınlık yaratırken Büyükakın’ın bu duruma herhangi bir tepki verip vermediği ise bilinmiyor.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7291895/ali-saglikin-oglu-yine-isuda