MHP’de Karamürsel krizi

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) İl Yönetimi tarafından geçtiğimiz ay MHP Karamürsel İlçe Başkanı Çetin Öksüz’ün istifası istenmiş; talepten bir süre sonra MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı tarafından Körfez, Başiskele, Gölcük ve Karamürsel ilçe teşkilatları tek tek ziyaret edilmişti. Karamürsel sokaklarında Sancaklı ile Öksüz’ün kol kola yürümesi parti kulislerinde çok konuşulmuştu.

“İLK AĞIZDAN DUYARSINIZ”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü tarafından yapılan basın toplantısında konuyla ilgili, “MHP bugün plan ve programı olan bir siyasi partidir. Sayın milletvekilimizi programı önceden belirlenmiştir. Milletvekilimizin ilçelere yaptığı ziyaret geç kalınmış bir ziyarettir. Bu ziyaretler normaldir. Daha sonrada il başkanlığını ziyaret edecektir. MHP kurumsal bir siyasi partidir. Bir il başkanının şunu görevden aldım bunu göreve getirdim deme lüksü yoktur. Liderimiz Devlet Bahçeli’yi temsil eden bir makamdır. Kurumlarda çalışmalar yapılıyor, sonucu belli olduğunda ilk ağızdan duyarsanız” ifadelerinde bulundu.

“AHLAK KURALLARINA AYKIRI DAVRANMA”

MHP kulislerinden alınan bilgilere göre Öksüz’e ait bir video kaydı olduğu iddia edilirken bu kayıt genel merkeze gönderildi. Başlatılan soruşturma kapsamında Öksüz ‘Ahlak Kurallarına Aykırı Davranma’ gerekçesiyle tedbirli olarak disipline sevk edildi. Yasal olarak 3 gün içinde itiraz süresi olan Öksüz, itiraz hakkını da kullanmadı. Genel Merkez’den çıkacak kararla birlikte nihai sonuç belli olacak.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7296258/mhpde-karamursel-krizi