Kurban Bağışı 2021 Fiyatları

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte kurban bağışı 2021 fiyatları da bağış yapmak isteyen kimselerin merak ettiği konulardan bir tanesi olmaktadır. Beşir Derneği olarak bizler de Müslümanların Ramazan ile birlikte iki büyük bayramından birisi olan Kurban Bayramı’nı büyük bir heyecan ile beklemeyi sürdürüyoruz. Kurban bağışı yapılarak Yüce Allah (c.c.)’ya olan teslimiyetimizin en güzel örneklerinden bir tanesi olan kurban ibadetini yerine getirdiğimiz bu kutlu bayramımızda diğer bayramlarımız gibi toplumsal birlik ve beraberliğimizi bir kez daha hatırlarız. Kurban Bayramı boyunca kestiğimiz kurbanları ihtiyaç sahibi kimselere dağıtarak  toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşarız. Vacip bir ibadet olan kurban ibadetini kişiler kendileri gerçekleştirebilecekleri gibi çeşitli kurum ve derneklere kurban bağışı vekaleti vererek de kurban ibadetlerini gerçekleştirebilirler. Kurban bağışı alan dernekler arasında olan Beşir Derneği, kurban bağışı 2021 yılı fiyatını belirledi. Beşir Derneği’nin 2021 yılı için belirlediği kurban bağışı fiyatı 1300 TL’dir.

Beşir Derneği Kurban Bağışı Ne Kadar?

Kurban bağışı alan kurumlar arasında olan Beşir Derneği’nin 2021 Kurban bağışı fiyatı 1300 TL olarak belirlenmiştir. Kurban bağışı yapılması için en güvenilir kurumlardan bir tanesi olan Beşir Derneği kurban bağışı ile başta Afrika olmak üzere açlık ve kuraklığın hüküm sürdürdüğü coğrafyalarda kurban kesim işlemleri yapmaktadır. Kurban kesim işlemlerinin yurtdışında olması sebebiyle kurban bağış fiyatları da kur üzerindeki dalgalanmalardan etkilenebilmektedir. Bu sebeple 2021 kurban bağış fiyatları belirlenirken kur değişikliği gibi bir çok faktör göz önüne alınmaktadır. Ayrıca 2021 kurban fiyatları kesim yapılacak hayvanların türüne ve cinsine göre de büyük farklılıklar oluşturmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kurban bağışı fiyatları büyükbaş hayvanlar için daha maliyetli iken küçükbaş hayvanlarda bu miktar daha uygun gözükmektedir. Beşir Derneği gittiği ülkelerde kurban olarak büyükbaş hayvan kesimi yapmaktadır.

Yurtdışı Kurban Bağışı

Onlarca ülkede yüzbinlerce gönüle yardım götüren Beşir Derneği yurtdışı kurban bağışı alarak dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahibi kimselere yurtdışından da vatandaşlarımızın güvenilir bir şekilde kurban bağışı yapabilmelerine olanak sunuyor. Yurtdışı kurban bağışları ile toplanan bağışlar Beşir Derneği’nin kurban bağışı havuzunda toplanarak kesim yapılacak ülkelerde hayvanların satın alınması ile kullanılır. Kurbanlıklar Beşir Derneği ekipleri tarafından yerinde tek tek kontrol edilerek kurban kesimi için uygun durumda olup olmadığı belirlenir. Uygun olan kurbanlıklar için yerinde pazarlıklar yapılarak bayram gününe kadar bu kurbanlıklar bekletiler. Yurtdışı kurban bağışı ile sizler de mazlum coğrafyalarda bulunan ihtiyaç sahibi kimselere gönüllerinizi açabilir, onların Kurban Bayramı’nın coşkusunu en güzel şekilde yaşamalarına olanak sağlayabilirsiniz.

Taksitli Kurban Bağışı

Beşir Derneği, kurban bağışı yapacak hayırseverleri için taksit imkanı sunmaktadır. Derneğimizin anlaşmalı bankaları ile sizler de taksitli kurban bağışı yapabilirsiniz. Taksitli kurban bağışı imkanlarını görebilmek için Beşir Derneği web sitesinde bulunan anlaşmalı banka ve banka kartlarının listesine göz atabilirsiniz. Web sitesi dışında 0216 375 40 42 numaralı hattan çağrı merkezimize ulaşarak da taksitli kurban bağışı yapabileceğiniz banka kartlarını öğrenebilirsiniz. Taksitli kurban bağışı ile daha kolay bir şekilde kurban bağış imkanı sunan Beşir Derneği, bu şekilde çok daha fazla ihtiyaç sahibinin yüzlerinin güldürülmesine imkan sunabilmektedir.

Kurban Bağışı Yap

Sizler de Beşir Derneği’ne vekalet vererek kurban bağışı yapabilir, yaptığınız bu bağışlarla dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahibi mazlumların bayramın coşku ve neşesine ortak olabilmelerine imkan sağlayabilirsiniz. Beşir Derneği aracılığı ile kurban bağışı yapmak isteyenler derneğimizin web sitesinde bulunan online bağış bölümünden vacip kurban bağışı seçeneğine tıklayarak ve kurban bağışı için gerekli olan formu doldurarak bağış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Beşir Derneği’ne EFT veya havale yoluyla da kurban bağışı yapabilirsiniz. EFT-Havale yoluyla kurban bağışı yapmak isteyen bağışçılarımız açıklama kısmına “Vacip Kurban”, isim soyisim ve kendileri ile iletişime geçilecek cep telefonu numarasını yazarak kurban bağış işlemlerini tamamlayabilirler. Derneğimiz kurbanı kesildiğinde SMS ile daha sonra ise imkanlar dahilinde çekilen kurban kesim video ve görüntülerini kurban bağışı sahiplerine ulaştırmaktadır.

- Kocaeli Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7302354/kurban-bagisi-2021-fiyatlari