İzmitli Barış için haydi Sanat Sokağı’na

Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi olan Barış Çetin,  bundan dört yıl önce beyin zarı ve kemik tümörü ameliyatı oldu. Altı ay kemoterapi gördü. Hastalığın takibi devam ederken, geçtiğimiz Ekim ayında hastalığı nüksetti. Kafa kemikleri ve yüz kemiklerinde kötü hücreler mevcut. Yeniden bir yıllık kemoterapi süreci başladı.

GÜNDE 300 SAYFA KİTAP OKUYOR

8. sınıf öğrencisi Barış, şu an okuluna web üzerinden devam ediyor. Tam bir kitap kurdu olan Barış, günde 300 sayfa kitap okuyor. Okulunda da çok başarılı olan Barış, yapılan deneme sınavlarında Türkiye birincilikleri dahi var. İyileşerek, üst düzey eğitim almayı hayal ediyor.

SANAT SOKAĞINDA STANT AÇTI

Bugünlerde ise Barış’ın heyecanı çok daha farklı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, 23 Haziran ile 7 Temmuz 2021 tarihleri arasında tahsis ettiği, İzmit Sanat Sokağı, 8 No’lu stantta Barış, kendi el emeği ile yaptığı bileklikleri satmaya çalışacak. Barış, bu satışlardan elde ettiği geliri, tedavi ve dershane masrafları için kullanacak.

BARIŞ SİZİ BEKLİYOR

Eğer, bu tarihler arasında çarşıya çıkarsanız, İzmit Sanat Sokağı’ndaki, Barış’ın standına uğrayarak, bilekliklerinden satın almayı lütfen unutmayın. Barış sizi bekliyor.  Bu vesile ile Barış, Barış’ın annesi Nesrin hanım ve her zaman yanlarında olan yardımsever kişiliği ile tanıdığımız Gülayşe Ünsal, vatandaşlardan destek bekliyor.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7329593/izmitli-baris-icin-haydi-sanat-sokagina