Kurtuluş coşkusu, İzmit’ten Kandıra’ya doyasıya yaşanacak

İzmit Belediyesi, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını büyük bir coşku ile kutlamaya hazırlanıyor. Kurtuluş günleri ve milli bayramları bayram havasında kutlayan İzmitliler, 28 Haziran’da başlayarak 7 gün boyunca devam edecek olan kutlama programlarıyla unutamayacakları bir hafta geçirecek. 


7 GÜN SÜRECEK

İzmit’in kurtuluşunun 100’üncü yılında 7 günlük etkinlik hazırlayan İzmit Belediyesi, 7’den 70’e tüm vatandaşlara kurtuluş coşkusunu yaşatacak. İzmit Kent Meydanı’nda, Milli Mücadele dönemi ve İzmit’in kurtuluşunda kanının son damlasına kadar direnen kahramanlarımızı anarak başlayacak programlar kortejle devam edecek. 


ÜNLÜ İSİMLER, SÜRPRİZ PROGRAMLAR

Sergiler, gösteriler, yarışmalar, ünlü isimlerin konserleri, yöresel etkinlikler ve sportif faaliyetlerin yer alacağı 100’üncü yıl kutlama programının ilk Üç günü İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşecek. Sürpriz programlar ve yarışmaların yapılacağı son Dört günü ise Sarısu Gençlik Kampı’nda devam edecek. Ünlü isimlerle sürpriz kutlama etkinlikleri organize eden İzmit Belediyesi 100’üncü yıl coşkusunu tüm vatandaşlara yaşatacak. 


STARTI ŞEVVAL SAM VERECEK

Kurtuluş kutlamalarının başlangıç noktası İzmit Kent Meydanı olacak. 28 Haziran Pazartesi günü saatler 20.00’yi gösterdiğinde sahneye ünlü sanatçı Şevval Sam çıkacak. Şevval Şam, sevilen şarkılarını İzmitliler için seslendirerek İzmit’in Kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde unutulmaz anlar yaşatacak.


CİHAT AŞKIN PERFORMANSI İLE NEFESLERİ KESECEK

İzmit Kent Meydanı’nda devam edecek olan kurtuluş kutlamalarının 2’nci gününde gün boyunca etkinlikler devam edecek. 29 Haziran Salı günü saatler 20.00’yi gösterdiğinde ise sahneye çıkacak olan ünlü besteci ve keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın, keman resitali ile nefesleri kesecek. 30 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’da Kent Meydanında gerçekleşecek olan son etkinlikte ise Gül Özgüner Altun muhteşem sesiyle kulakların pasını silecek. 


RETROBÜS İLE EĞLENCE TAVAN YAPACAK

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü kutlamalarının coşkusu İzmit’tin ardından Kandıra’ya da taşacak. Kutlamaların son dört günü İzmit Belediyesine ait Sarısu Kampı’nda devam edecek. Vatandaşlar, birbirinden renkli etkinliklerle bir yandan eğlenirken bir yandan da doğanın tadını çıkaracak. 1 Temmuz Perşembe günü saatler 20.00’yi gösterdiğinde Retrobüs sahneye çıkacak. 70’s, 80’s, 90’lı yılların şarkılarını hikâyeleri ve müzikleriyle betimleyen grup ile eğlence tavan yapacak. 


PERA YENİ KLİBİNİ SARISU’DA ÇEKECEK

İzmit Belediyesi, İzmit’in kurtuluşunu 100’üncü yıla yakışır bir şekilde tüm Kocaelilerle birlikte kutlayacak. 2 Temmuz Cuma akşamı saat 20.00’da PERA, 3 Temmuz Cumartesi ise saat 20.00’da DJ Zafer Yıldız sahneye çıkarak uzun süredir sosyal hayattan uzak kalan vatandaşlara coşkulu bir akşam yaşatacaklar. 3 Temmuz Cumartesi günü ise birbirinden güzel şarkılarıyla vatandaşlarla tekrar buluşacak olan PERA, yeni klip çekimini Sarısu’da tüm vatandaşlarla birlikte gerçekleştirecek.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7331255/kurtulus-coskusu-izmitten-kandiraya-doyasiya-yasanacak