Sezgin Baran Korkmaz Kocaelili köylüleri nasıl kandırdığını anlattı

Yurt dışında yayınladığı videolar ile uzun süre ülke gündemine olan İş İnsanı(!) Sedat Peker’in videosunda gündeme gelen Avusturya'da tutuklanan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın daha önce Youtube’da yayınlanan bir videosu gündem oldu. Korkmaz’la yapılan bir röportaj videosunda Kaçak İş İnsanı Korkmaz, Gebzeli köylüleri kandırarak su yumuşatma cihazını yakıt tasarruf cihazı olarak nasıl sattığını anlatıyor. Korkmaz, videoda 1 liralık ürünü 72 TL'ye sattığını gülerek anlatıyor.  Çiftçileri inandırmak için traktör bayilerinden broşür istediklerini de anlatan Korkmaz videonun sonunda köylüleri kandırarak 1 liralık ürünü, 72 TL'ye sattıklarını da ifade ediyor.

SU YUMUŞATICI DİYE SATMIŞ

Korkmaz, videoda şu ifadeleri kullanıyor; "Yumuşatma cihazını satacağım. Kapıyı çalıyorum, teyzede çamaşır makinesi yok, bulaşık makinesi yok. Suyu, neyi yumuşatacak yani? Bunu alabilecek, benim anlatabileceğim o bozuk Türkçe ile ancak gecekondu mahallesi, bu da olmayınca... Ben yabancı reklamları seyretmeyi severim. Baktım yakıt tasarruf cihazı, bu cihazın birebir aynısını yabancılar yakıt tasarruf cihazı diye satıyor. Yakıtın tam yanmasını sağlar ve yakıt tasarrufu sağlıyor, yüzde 15-20. Kesinlikle dedim bu benim su yumuşatma cihazı, yakıt tasarruf cihazı, kendi kendime. Sonra ertesi günü aldım bunu, kendime bir asistan bulmuştum. 'Bu, suyu yumuşatma cihazı ya, biz bunu yakıt tasarruf diye satacağız' dedim, o traktörlere, köylere. Tamam dedim ama bizim çiftçileri inandırmamız için bir şeyler yapmamız lazım.

“GEBZE’NİN KÖYLERİNDE BAŞLADIK”

Traktör bayine girdik. Dedik ki 'Biz köylere gidiyoruz, bu ürünü tanıtacağız ama giderken sizin broşürlerinizi de dağıtmamızı ister misiniz?' Onlar da bize broşür verdiler, yeni gelen traktörlerin broşürleri. Onları da alın dağıtın dediler. Biz Gebze'nin köylerinden başladık. Ben hemen gittim köy muhtarına, dedim 'Test etmek için geldik.' İlk ürünü pazarlamaya başladık, bir baktım herkes traktörünü getiriyor. Biz 1 liralık ürünü, 72 TL'ye satmaya başladık" 

 

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7349644/sezgin-baran-korkmaz-kocaelili-koyluleri-nasil-kandirdigini-anlatti